Politicky korektní volba královny krásy

Vyšlo na IVČRN dne 23.12.2015 (link)

Americké Miss Puerto Rica sebrali organizátoři titul královny krásy. Dovolila si napsat na twitter, že muslimové mají ve svatých knihách program terorismu.

https://www.facebook.com/NEPROJDOUlidskyretez/posts/1705155859729364

USA – Královna krásy Puerto Rico, vítezka soutěže v San Juanu, Puerto Ricu, dvacetiletá Destiny Velez, jež také soutěžila o účast na národní soutěži Miss Amerika 2016, ztratila v neděli svou pozici královny krásy. Dovolila si totiž napsat na twitter několik muslimy urážejících poznámek, a tak jí organizátoři jednoduše suspendovali na dobu neurčitou se slovy: “Aktivity slečny Velézové jsou v rozporu s organizací a jako důsledek jejích aktivit byla suspendovaná na dobu neurčitou.”

12391182_1705155103062773_2892053796190663735_n

A čím se mladá kráska provinila? Příběh začíná u Donalda Trumpa. Trump před více než týdnem prohlásil, že by měl být muslimům zakázán vstup na území Spojených Států. Na toto prohlášení reagovali (nejen) v USA snad všichni, mimo jiné i známý dokumentarista Michael Moore. Moore, kterému se Trumpův výrok očividně nelíbí, se nechal vyfotografovat se vzkazem “we are all muslim” (překl. každý z nás je muslim).

Miss Amerika Puerto Rico Destiny Velez se ale cítila být dotčená a protože se necítí být muslimkou, napsala Mooreovi tweet: “Muslimové zneužívají naší ústavu k terorizování USA a výstavbě benzínek.” Následoval další: “Všechno, co tu muslimové udělali je, že přinesli ropu a terorizují tuto zemi. A mnoho dalších.” A dodala: “Nemůžete srovnávat Židy, Křesťany a Muslimy. Židé a Křesťané nemají ve svých svatých knihách program terorismu.”

Organizace provádějící soutěž Miss Amerika se za slova Destiny Velez omluvila. Destiny Velez se nakonec omluvila také s tím, že se nechtěla nikoho dotknout.

Celá zpráva zde: http://news.ivcrn.cz/358-kralovne-krasy-puerto-rico-byl-ode…

Diskuze:

 

Komentáře

comments