Pomoc syrským a iráckým křesťanům, případně jiným nemuslimským menšinám

Vyšlo na IVČRN dne 12.8.2014 (link)

Důležité !
Návrh výzvy Vládě ČR ve věci poskytnutí pomoci syrským a iráckým křesťanům, případně též dalším nemuslimským menšinám, včetně přijetí omezeného množství výhradně nemuslimských uprchlíků. Protože, když už nás EU nutí přijímat uprchlíky, tak ať si je alespoň vybereme! (https://www.ivcrn.cz/wp-content/uploads/2014/08/Otevreny-dopis-IVCRN.pdf)

Džihádisté páchají v Sýrii a Iráku zvěrstva hodná proroka Mohameda a jeho nejbližších kumpánů. To, co se děje, je genocida původního obyvatelstva, je to kulturní genocida všeho, co není islámské. Statisíce jsou na útěku bez naděje, že se budou mít kam vrátit. Ženy a děti jsou prodávány do otroctví.

Možná není toto prohlášení přesně tím, co od skupiny čekáte, avšak krom projevu solidarity a konkrétní pomoci těmto skupinám, dlouhodobě na těchto stránkách tvrdíme, že exmuslim či nemuslim, který zažil islám na své kůži, je náš největší spojenec. Svědek, který vypovídá o hrůzách islámu. Navíc blízkovýchodní křesťané jsou v Evropě co do integrace, narozdíl od muslimů, vysoce úspěšní.

Toto prohlášení je zároveň hozenou rukavicí všem sluníčkářům a pseudohumanistům, kteří humanismus zaměnili za apologii islámu a proto i utrpení nemuslimských menšin bagatelizují a relativizují. Opravdový humanista, kterému záleží na lidech, nemůže nevidět, že se stále více rozmáhá zlo, které nemá v 21. století místo. Opravdový humanista pomáhá v rámci možností těm nejohroženějším.

Souhlasíte s podáním této výzvy (přímý link) jménem skupiny IVČRN?

Postoj některých jiných médií k problematice – viz článek zde

Diskuze viz link FB nahoře

Komentáře

comments