Požár Říšského sněmu rev.2015

Vyšlo na IVČRN dne 31.8.2015 (link)

„ Politici hovořili o dalším útoku na německou hodnotovou společnost. Mluvčí Pirátské strany v berlínském Senátu (zemský sněm) mluvil přímo o teroristickém aktu pravice. Čin podle něj mluví sám za sebe a nepotřebuje, aby se k němu někdo písemně přihlásil.“

http://www.tyden.cz/…/naciste-budovu-v-berline-zapalily-sam…

Tento týden vzbudil v Německu rozruch velký požár, který zachvátil tělocvičnu blízko ubytoven pro migranty v berlínském Reinickendorfu. Vzhledem k opakovaným útokům proti migrantům v Německu dávala domácí a zahraniční média v Německu událost okamžitě do této souvislosti a psala o žhářství.

Někteří berlínští politici hovořili o dalším útoku na německou hodnotovou společnost. Mluvčí Pirátské strany v berlínském Senátu (zemský sněm) mluvil přímo o teroristickém aktu pravice. Čin podle něj mluví sám za sebe a nepotřebuje, aby se k němu někdo písemně přihlásil.

Nyní se ale ukázalo, že tyto soudy byly předčasné a vše je zřejmě trochu jinak. Podle vyšetřování policie, o němž informuje místní tisk, mají požár na svědomí nejspíše děti běženců, kteří žijí v jen 200 metrů vzdálených ubytovnách.

Policie narazila na osmiletého chlapce, který se přiznal, že ještě s dalšími dětmi se pokoušely v nyní shořelé tělocvičně zapalovat ohýnky. To se jim nakonec povedlo. To, jak jejich hra může dopadnout, nemohl hoch, přirozeně, vzhledem ke svému věku domyslet. O následcích psal nicméně celý svět. 

Běženci u vyhořelé budovy. Možná jsou na snímku i malí žháři.Protože děti nejsou trestně odpovědné, zůstávají u rodičů, kteří bydlí ve čtyřech uprchlických ubytovnách blízko místa požáru na pozemku bývalé nemocnice Karl-Bonhoeffer-Nervenklinik.

V místě je ubytováno zhruba 900 migrantů. Když ve středu odpoledne začala hořet blízká tělocična, už mírně zchátralý objekt, kde se ve čtvrtek měla konat veselice na jejich uvítání, někteří běženci dramaticky líčiili, jak utíkali, aby si zachránili život.

Šlo o rychlý nařízený přesun kvůli šířícímu se kouři, který vystoupal až do výšky jednoho kilometru a byl vidět až na opačném konci Berlína. 

nemecko_invaze

 

Diskuze:

Požár Říšského sněmu rev.2015„ Politici hovořili o dalším útoku na německou hodnotovou společnost. Mluvčí Pirátské…

Posted by Islám v České republice nechceme on 31. srpen 2015

Komentáře

comments