Pozitivní ohlédnutí za úterní demonstrací BPI

Vyšlo na IVČRN dne 4.6.2015 (link)

Ne, nebudu tu psát o všech těch řečnících, kteří se vystřídali před demonstranty na pódiu, ani o obsahu jejich projevů. Pro mě byl na této akci působivější ten dav lidí pod pódiem a za ním. Právě proto, že od doby první demonstrace IVČRN na Hradčanech v lednu ono publikum doznalo tak výrazné změny. Tady už to i přes rychlé svolání akce nebyl náhodně splácaný konglomerát lidí, kteří netuší, jak se na takové akci chovat a co od toho čekat.

Ti lidé tady, to už byla regulérní POLITICKÁ A OBČANSKÁ REPREZENTACE sebe sama, svých názorů a názorů, které má okolí dotyčného či zájmové a jiné skupiny, ve kterých je dotyčný aktivní. “České mámy, ne náckové”, volal jeden transparent. “Gayové islám nechtějí”, stálo na jiném. “Pardubice nechtějí právo šaria”, bylo lze si přečíst na dalším. Ústecká divize prý naplnila celý jeden autobus – být tamním radním, už si pomalu balím čemodán a házím klíče od trezoru do kanálu. A z každé takové skupinky aspoň jedna známá či povědomá tvář, tvář někoho, kdo na svých názorech nejen setrval, ale shromáždil kolem sebe další podobně smýšlející, bez ohledu na překážky a příkoří, která to s sebou nese. Protože – buďme upřímní – pár hozených pukavců je opravdu to nejmenší zlo, ona špička ledovce, proti kterému stojíme a s čím se setkáváme.

Neustále se někde něco hýbe naším směrem. Bez dotací a grantů. Bez propagace oficiálními zdroji. Prostě proto, že lidi chtějí. Najednou mladý poslouchá starého a starší naslouchají zcestovalejším mladým, Brno zve Pražáky nejen na demonstraci, ale i přednášku nebo i na obyčejné posezení u piva v dobře hodnocených podnicích (bez růžových samolepek povinné lásky) a Pražáci radí Ústečákům, jak si v metropoli koupit jízdenku přes SMS… Ve virtuálnu se to pak hemží ještě více – mapky míst demonstrací a pochodů, tipy na hesla na transparenty, odkazy na zajímavé články a videa, jízdní řády, profily a kontakty politiků, blogy, citáty, obrázky a koláže, vtipy a parodie, stejně jako gratulace k dosaženým úspěchům či vyjádření podpory, nabídky další pomoci a spolupráce…

http://islamoklastne.blogspot.cz/2015_07_01_archive.html?m=1

11180300_896808870397891_6976518077127292763_n

 

Diskuze:

POZITIVNÍ OHLÉDNUTÍ ZA ÚTERNÍ DEMONSTRACÍ IVČRN:…

Posted by Islám v České republice nechceme on 3. červenec 2015

Komentáře

comments