Pragmatičtí Finové se probouzejí

Od roku 2015 je součástí finské vládní koalice strana Finové (Finns Party). V parlamentu získali 15 % míst a to z nich dělá druhou nejsilnější stranu v zemi. Tato euroskeptická strana, vymezující se proti imigraci z rozvojového světa, na sebe vzala odpovědnost a šla do koaliční vlády, čímž si sice pohoršila v průzkumech, ale získala právo spolurozhodovat.

Právě díky nim dnes prošla zákonná úprava, týkající se veřejných médií. Vysílání má být nově zaměřeno na „podporu a zachování finského kulturního dědictví, toleranci, rovnosti, rovnosti pohlaví a kulturní rozmanitosti“. Doposud byla jejich oficiální náplní „podpora tolerance a multikulturalismu“. Závoroveň mají být veřejnoprávní média více kontrolovaná politiky.

Na rozdíl od sluníčkových Švédů, zapojili Finové mozky a došlo jim, že multi-kulti nefunguje, Finové jsou pragmatičtí a tak dbají na fakta více než na ideologii. Vládní výzkumný ústav ekonomický (VATT) zveřejnil podrobnou zprávu o integraci imigrantů ve Finsku. A ta není vůbec povzbudivá.

Zpráva se zabývá imigranty, kteří se do Finska nastěhovali mezi lety 1990-2013. 

Autoři studie se zaměřili zejména na následující otázky:

  • Jaký je rozdíl v míře zaměstnanosti mezi rodilými Finy a imigranty a jak se vyvíjí v čase?
  • Jaký je rozdíl v příjmech? (Tento rozdíl odráží kvalifikovanost práce a rozsah úvazku.)
  • Jak jsou na tom jednotlivé skupiny imigrantů, co se pobírání sociálních dávek týče a jak se míra pobírání dávek vyvíjí v čase? Zlepšuje se, zhoršuje?

Z hlediska zaměstnanosti jsou na tom všechny skupiny imigrantů výrazně hůře, než rodilí občané Finska. Ani po delším pobytu se nepřibližují míře zaměstnanosti běžné u Finů. Nejhůře ve všech oblastech dopadají občané Iráku, Somálska a Afghánistánu. Statistika v podstatě prozrazuje, že jejich uplatnění ve společnosti je katastrofální.

Zprávu Vládního výzkumného ústavu si můžete přečíst ZDE Podrobněji se zprávou zabývá Marian Kechlibar ZDE

Čtětě také  Čeští salafisté podporují projekt Popovové a Šádího: Muslimové očima českých školáků

-fa-

Zdroje:

http://vatt.fi/documents/2956369/4207575/t185.pdf/466d79aa-ec0d-4982-9b5d-e45b536d6ae2

https://www.lvm.fi/-/ylen-tehtaviin-muutoksia-hallintoneuvoston-asemaa-vahvistetaan-923991

https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/215565-hallitus-puuttuu-akisti-ylen-toimintaan-monikulttuurisuus-poistuu-tehtavanannosta

https://ecpmf.eu/news/legal/archive/finland-parliamentary-working-group-makes-recommendations-to-public-service-broadcaster

Komentáře

comments