Přehled zpráv za uplynulý víkend

Vyšlo na IVČRN dne 7.9.2015 (link)

Jistě se neurazíte, pokud Vám usnadníme zorientování se ve všem, co se nyní kolem nás děje:

  • Světový potravinový program (WFP) oznámil, že omezuje pomoc syrským válečným uprchlíkům v Jordánsku, protože nemá peníze. Německo zřejmě peníze má. Další vlna tisíců imigrantů z celého světa se vypravila do zaslíbeného Německa za Mama Merkel, protože slíbila, že se o všechny postará.

 

  • Maďarská vláda vzdala zoufalou snahu udržet jižní hranici Schengenu a ode dneška pouští všechny imigranty, co se odmítají nechat zachránit v maďarských záchytných táborech, protože se chtějí nechat zachránit v Rakousku a Německu. Okolí Budapešti je lemované horami odpadu a poházené humanitární pomoci.

 

  • Příchozí imigranty v Německu vítají potleskem špalíry dojatých dobrodějů s balónky, fáborky a zpěvem. Ale dlouho nebudou, bavorský Mnichov nezvládá nápor, jen za dnešek mělo do Německa dorazit 10.000 imigrantů. Vláda se je snaží distribuovat do ostatních spolkových zemí, ale hrnou se další a další do laskavé náruče Mama Merkel. Úřady odhadují, že letos by o azyl v Německu mohlo požádat kolem 800.000 lidí. Jenom x30 euro kapesného na den x365 dnů = 8 miliard 760 milionů euro ročně. „Žádný slušný člověk nemůže zůstat chladný a přezíravý tváří v tvář takovému utrpení. Kdokoliv odmítá udělat svůj díl práce, vyvolává otázku, zda může být součástí Evropy,“ vyhrožuje zoufale Thomas Oppermann z SPD. My se mu škodolibě nesmějeme, ale nechtěli bychom být v kůži toho, kdo si vyjí, co Mama Merkel navařila…

 

  • Rakušanům jeden den lásky k bližnímu v praxi stačil. V neděli odpoledne sdělil rakouský kancléř Werner Faymann, že je na čase postupně zrušit mimořádná opatření umožňující neomezený příliv tisíců imigrantů z Maďarska do Rakouska a Německa. Prohlášení bylo vydáno – jak zdůraznil – po “intenzivní diskusi” s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a telefonickém rozhovoru s maďarským premiérem Viktorem Orbánem.

 

  • Evropané netuší, co mají dělat. EU v čele s Německem tlačí na nové kvóty, místo 40.000 chce rozmístit 160.000 imigrantů. Obává se rebelie, padl návrh dostat vzpurného Orbána do diplomatické izolace dřív, než se stane vzorem pro další středoevropské politiky. Asi marně, v pátek v Praze jednali zástupci zemí Visegrádské 4 o společném postupu ČR, Slovenska, Maďarska a Polska proti kvótám, v pondělí pokračují v Bratislavě i s Rakouskem.

 

  • Papež František vyzval farnosti, aby každá přijala jednu uprchlickou rodinu. Čeští biskupové jsou už od jara ochotni přijmout křesťany, za což je stihli zkritizovat nanynky a nanánci „třídíme odpad, ne lidi“. Václav Klaus přišel s peticí proti imigraci, je možné ji podepsat online nebo „papírově“ u petičních stánků. Podpořil ji i prezident Miloš Zeman, zkritizovali ji Sobotka s Chovancem jako populistické vlamování do otevřených dveří. 88% čtenářů Novinky.cz si to ale nemyslí. Premiér Sobotka mluví o pomoci, která má své meze. Prohlásil: „Musíme jasně určit bezpečné země, kde dnes nepanují válka ani hladomor, zvýhodnit válečné uprchlíky před ekonomickými migranty.“ Problém je, jak je s falešnými doklady nebo bez dokladů poznat. „Kvóty jsou šidítko, a jako takové je nabízejí vlády některých zemí svým občanům. Nikdy nemohou fungovat. Musíme se soustředit na to, co udělat pro stabilizaci Blízkého východu a severní Afriky.“ To zní státotvorně, ale jaksi to nevyřeší situaci v dohledném čase. Dobrá zpráva je, že od října snad EU konečně začne ničit čluny pašerákům.

 

Hezký začátek pracovního týdne a slunce v duši. Bude ho potřeba.
Vaše IVČRN 🙂

ivcrn_pic_halal_#neprijimam

Diskuze:

Přehled zpráv za víkend: Světový potravinový program (WFP) oznámil, že omezuje pomoc syrským válečným uprchlíkům v Jordá…

Posted by Islám v České republice nechceme on 6. září 2015

Komentáře

comments