Přejeme si, aby veřejná propagace politických aspektů islámu byla trestná stejně, jako je trestná veřejná propagace ostatních totalitních ideologií.

Vyšlo na IVČRN dne 19.2.2015 (link)

Distancujeme se od použití našeho loga na facebookovém profilu plzeňských Fans FCVP 1911, kde byla použita fotka útočníka Mahmutoviče, vsazená do našeho loga.

Vážíme si podpory fanoušků Plzně, kteří odmítají islámskou ideologii v Evropě a ČR, musíme však odsoudit jakýkoli útok na jednotlivce.

Odmítáme islámskou ideologii, ale až na imámy hlásající nenávist, neodmítáme muslimy jako jednotlivce. Pokládáme je za oběti, připravené islámem o řadu pro nás běžných lidských práv a svobod, včetně svobody změnit víru, nebo vůbec žádnou víru nemít. Dlouhodobě usilujeme, aby byl islám, respektive jeho politická složka, vnímán českou společností stejně jako jiné totalitní ideologie neštítící se násilných metod – tedy například nacismus nebo komunismus.
Za ideální řešení pro české a evropské muslimy pokládáme jejich dobrovolný odchod od islámu – ať už k jiné víře nebo k bezvěrectví. Protože však lidem nelze diktovat, v co věřit, spokojíme se s tím, že odmítnou politické aspekty islámu. Přejeme si, aby veřejná propagace politických aspektů islámu byla trestná stejně, jako je trestná veřejná propagace výše uvedených totalitních ideologií.

churchill

Více v našem návrhu programu:
https://www.ivcrn.cz/islam-v-ceske-republice-nechceme-navrh…/

Diskuze:

Komentáře

comments