Prezident Zeman dnes výborně o imigraci

zemanPrezident Zeman dnes v rozhovoru pro Lidové noviny mluvil o imigraci, situaci na Blízkém Východě a o lidských právech. A zaslouží si potlesk a podporu i od těch z nás, kdo mu obvykle nefandí. Celý tento rozhovor si můžete přečíst zde.

Vybíráme: 
“Zastávám názor, že uprchlíkům je třeba pomáhat na jejich území. Proto jsem například podpořil vyslání vojenské nemocnice do Jordánska, kde žije asi 600 tisíc Syřanů. Nejsem ale vůbec přesvědčen, že masová migrace těchto uprchlíků do Evropy by jim přinesla štěstí, a nepřinesla by ho ani Evropě – vzhledem k obtížné slučitelnosti, chcete-li, asimilovatelnosti kultur. A jsem rád, že vláda zastává stejný názor, tedy že odmítá, aby existovaly uprchlické kvóty.”

“Mezinárodní společenství by se nyní mělo proměnit v organizaci, která poskytne masivní pomoc, a to nikoli uprchlíkům na lodích, ale těm, kteří se rozhodnou například v Libyi zůstat, pracovat v ní, žít v ní a potřebují k tomu základní potřeby.”

“…slyšeli jsme bývalého íránského prezidenta Ahmadínežáda říkat, že je třeba vymazat Izrael z mapy. Veřejné, nikoli soukromé prohlášení. A co se týče Palestinců, ti se dopouštějí teroristických útoků, Hamás z pásma Gazy neustále vysílá rakety na území Izraele. A mohl bych pokračovat. Čili to jsou moje důvody, proč Izrael je ostrovem demokracie.”

Komentáře

comments