Prezident Zeman: Kultury jsou různé, rozlišujme přínosné a nebezpečné imigranty

„Vezměme si Ukrajince i Vietnamce. Ukrajinci posílají děti do českých škol, Vietnamci jsou pracovití. U islámských migrantů však platí, že chtějí sociální dávky. A jejich kultura je výrazně odlišná,“ podotkl. „Není cizinec jako cizinec,“ dodal (1).
Slova pana prezidenta nepotřebují výklad a reprezentují názor většiny obyvatel České republiky. To ale nelze říci o dalších kandidátech na prezidentský post. Můžeme připomenout pověstný výrok Michala Horáčka, že migrace je jako déšť a nelze se jí bránit anebo si rovnou připomeňme zastánce takzvané vítací politiky Angely Merkelové – Jiřího Drahoše. Ani pak nepřekvapí, že Drahošův volební štáb povede reklamní expert Martin Přikryl, autor červených karet pro narušování akcí současného prezidenta (2). Přestože pan prezident znovu trefně pojmenoval problém, jeho slova snesou malé doplnění. Co se týče víry, nalezneme ve Vietnamu několik hlavních proudů – buddhismus, taoismus, konfucianismus a křesťanství. Buddhismus zde převládá mahájánového typu (asi 50 % obyvatel), přičemž velkou část buddhistů tvoří zen-buddhisti. Ve Vietnamu žije až 8 miliónů katolíků, což se blíží skoro k 10% celkového počtu obyvatel (3). Lze tedy říci, že Vietnamci nejsou ateistickým národem tak jako Češi, ale své náboženství nikomu nenutí a navíc lpí na tradičních rodinných hodnotách, což je něco, co se od nich můžeme (znovu) naučit.
Ukrajinci a Vietnamci se islámu neleknou a budou našimi významnými spojenci. Vietnamci nejsou jen národem malých, milých a pracovitých lidí – jsou i respektovanými bojovníky. Připomenmě, že v tvrdých bojích porazili Čínany, Francouze a dokonce i technologicky mnohem lépe vybavené Američany.

-JK-

http://www.vietnam1.estranky.cz/clanky/nabozenstvi.html

https://www.irozhlas.cz/zpravy-z-domova/vymyslel-cervenou-kartu-pro-prezidenta-ted-stavi-drahosovi-volebni-tym_1704180600

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vietnamci-jsou-pracoviti-islamsti-migranti-chteji-jen-davky-uhodil-prezident-Zeman-pred-studenty-Pak-prirovnal-vedeni-CNB-ke-Stalinovi-484198

Komentáře

comments