*Příběhy brněnské mešity I – kázání o vraždění Židů*

Vyšlo na IVČRN dne 9.2.2015 (link)

V roce 1998 oficiálně začala islamizace České republiky výstavbou první mešity v Brně, i přes nesouhlas místních a křesťanských spolků. Deset let se o dění uvnitř nic nevědělo. Potom jeden exmuslim vynesl pár kauz, které si tento týden představíme.

 

*Příběhy brněnské mešity I – kázání o vraždění Židů*

V roce 2008 konvertita k islámu Lukáš Větrovec (dnes známý jako Alija Harisović), toho času kazatel (!) přednesl v mešitě kázání o zabíjení židů muslimy.

lukas_ali_vetrovec_pic

Soudný den nenastoupí, dokud muslimové nepovedou válku proti Židům. Muslimové je budou zabíjet tak, že se zbývající Židé budou schovávat za balvany a stromy. A pak kámen nebo strom promluví: Muslime, služebníče boží, tam za mnou je Žid, přijď a zabij ho.”

Policie ČR v roce 2011 vyhodnotila nahrávku jako trestný čin (Hanobení etnické skupiny, národa a přesvědčení), bohužel již promlčený. Větrovec si ten text z hlavy nevymyslel, šlo o citaci Mohameda, jeden z nejznámějších protižidovských hadísů. Podobné věci, i když ne tak upřímné, lze najít v Mein Kampfu.

V médiích kauza měla celkem ohlas, ozvali se i zástupci židů. Fascinující je proměna obyčejného českého kluka v nenávistného muslimského kazatele, kterého najednou nejvíc na světě trápí židé, které patrně ani neviděl. Problém však není ve Větrovcovi, ale v ideologii, která to z něj vytvořila. Mešita není “něco jako kostel”. V loňském roce ovlivnily mešity v západní Evropě mnoho muslimů natolik, že jich tisíce odešly bojovat do Islámského státu. Funkční stát by měl dění v mešitách na svém území monitorovat a nahrávat, jako se tomu děje například v New Yorku.

Odkazy:

http://brno.idnes.cz/policie-kazani-v-brnenske-mesite-bylo-trestne-je-ale-promlcene-pbq-/brno-zpravy.aspx?c=A120526_1783737_brno-zpravy_bor
http://www.fzo.cz/1573/prohlaseni-federace-zidovskych-obci-v-cr-zidovske-obce-v-praze-a-zidovskeho-muzea-v-praze/
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Pobijte-Zidy-musi-mit-strach-Kazani-ceskeho-muslima-vydesilo-politiky-216375
– hadíth s Mohamedovým protižidovským výrokem: http://en.wikipedia.org/wiki/Islam_and_antisemitism#Hadith
http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/76356-americke-urady-oznacily-mesity-za-teroristicke-organizace/

Nahrávka kázání: 

Diskuze:

Komentáře

comments