Poškozuje islám lidské geny?

Dnes smutné téma, které je málo známo, ale jeho důsledky mohou být nezvratné. Mohamed se oženil se svou sestřenicí Zaynab bint Jahsh – dcerou sestry svého otce! Jelikož Mohamed je pro muslimy vzorem, stalo se to u islámu podřízených normou. Původní ovládnuté komunity se rozpadly na kmeny a rodiny a příbuzenské křížení (inbreeding) umožnilo rodinám udržet alespoň nějaký majetek, vzpomeňme na Habsburky. Taktéž bylo lepší dát dceru bratrancovi, než cizímu muži, bratranec mohl příbuznou bít méně (příkaz k bití žen: korán 4:34). Pozor, nebavíme se jen o středověku, ale o SOUČASNÉM stavu islámského světa!

Ve všech civilizacích a společnostech kromě islámu je příbuzenské křížení přirozené tabu. Důsledkem totiž bývá snížení genové variability potomstva, mohou se objevit genetické choroby a poškození, například nižší inteligence. Pokud toto probíhá po generace, je poškození pravděpodobnější.
inbreeding_islam

Genetik Ismail Džalílí uvádí, že míra sňatků mezi bratranci a sestřenicemi činí v Pásmu Gazy neuvěřitelných 83,6 procenta; v oblasti Západního břehu Jordánu „jen“ 74,2 procenta. Celková míra příbuzenského křížení v Pásmu Gazy (uvažujeme-li i volnější vztahy než bratranec–sestřenice) činí 95,1 procenta. Na anglické Wiki nalezneme mapku příbuzenských sňatků, kde islámský svět bezpečně poznáme https://en.wikipedia.org/wiki/File:Global_prevalence_of_consanguinity.svg.”

Možná vidíme jednu z příčin nevyvratitelného zaostání islámského světa. Možná to je důvod údajného vysokého počtu znásilnění islámskými imigranty – dlouho přetěžované geny mohou mít tendenci křížit se s těmi, co tomuto vystaveny nebyly.

Zdroje:
https://en.wikipedia.org/wiki/Cousin_marriage#Islam (hodně drsné!)

http://neviditelnypes.lidovky.cz/veda-jak-zvysit-svetovou-inteligenci-d8k-/p_veda.aspx?c=A140926_215853_p_veda_wag (od odstavce Míra příbuzenského křížení).

Diskuze:

Dnes smutné téma, které je málo známo, ale jeho důsledky jsou nezvratné. Mohamed se oženil se svou sestřenicí Zaynab…

Posted by Islám v České republice nechceme on 3. listopad 2015

Komentáře

comments