Případ Manipulátoři.cz: když si levicoví liberálové hrají na pravdu

Mladá skupinka okolo vítacího Člověka v tísni (Jeden svět na školách, Faktus.info) a Evropských por… pardon hodnot provozuje jakýsi web Manipulátoři.cz. Snaží se tam více či méně úspěšně vyvracet mediální a internetové nepravdy, lži a křivdy.

Potud dobré.

Zásadní zádrhel projektu Manipulátoři.cz je úplně někde jinde – redakce je evidentně složena z mladých levicových liberálů, kteří se pochopitelně dívají na svět svojí specifickou, (svazáckou) optikou. Projekt ale tuto svoji orientaci nepřiznává, ale tváří se místo toho jako všeobecné superobjektivní dobro.

Zcela manipulativně vybírají pouze polopravdy/lži svých názorových oponentů, ve kterých se následně rochní. Témata rozhodně nejsou vybírána dle objektivního principu “padni komu padni”.

V tomhle mi přijde mnohem férovější a čitelnější přiznaně levicový A2lam Apoleny Rychlíkové, nebo Deník Referendum jednoho hodne divného pána. Ti, stejně jako třeba IVČRN, jasně deklarují svoji názorovou pozici aniž by se u toho tvářili jako ajatolláhové objektivity.

Možná to pánové z Manipulátoři myslí dobře, jejich současné počínání se ovšem svinstvem nazvat rozhodně dá. Začal bych buď přibráním pravicově smýšlejících analytiků, nebo nahrazením písmene M na jejich rudém praporu srpem a kladivem.

 

Komentáře

comments