Proč teroristé neútočí v Česku? Je v tom velikost muslimské populace, shodli se analytici.

Některé země jsou z hlediska možných teroristický útoků bezpečnější než jiné. Proč tomu tak ale je? Často se v internetových diskuzích objevuje nepodložený argument, který říká, že teroristé ani nevědí, že nějaká Česká Republika existuje. To se dá ovšem lehce vyvrátit. ČR je už od roku 2015 na seznamu nepřátel Islámského státu

Robert Simcox z americké společnosti The Heritage Foundation, jenž se zabývá analýzou politiky, si myslí, že bychom měli hledat příčinu ve velikosti muslimské populace v jednotlivých státech.

“Když se podíváte třeba na Švýcarsko, Irsko, Portugalsko a Norsko, tak zjistíte, že v těchto čtyřech zemích žije zhruba půl milionů muslimů. Naopak si sečtěte Velkou Británii, Německo a Francii. V těchto státech je dohromady téměř třicetkrát více muslimského obyvatelstva,”

S tím souhlasí i jiný odborník, profesor Jonathan Laurence z Bostonské univerzity. Ten se však nechce omezovat jen na jednoduché počty. Podle něj je problém mnohem hlubší… (více info)

Zdroj: http://ekonomika.eurozpravy.cz/evropa/207408-proc-teroriste-neutoci-v-cesku-stredni-evrope-se-zatim-vyhybaji-maji-k-tomu-dobry-duvod/

Komentáře

comments