Projev Tomáše Kratochvíla, starosty Brna – Bystrce na manifestaci IVČRN 14.2.2015 v Brně

Dobrý den, zdravím všechny ,

chtěl bych poděkovat vám všem, aktivním a slušným občanům, kterým není lhostejná budoucnost a přišli jste sem podpořit naše hodnoty, demokracii a mír. Jeden z principů demokracie je, že občané mají právo svobodně vyjádřit svůj názor. Proto jsme dnes zde, ale uvědomte si, že to není možné všude, obvzláště ne v islámských zemích.  K různým státním výročím vždy zaznívá, že svoboda a demokracie je cenná,  musí se vybojovat, a musí se i bránit. Není to dar navždy. Domnívám se, že je třeba vystoupit se svým názorem i dnes, a dát najevo že o svobodu stojíme, že je nám blízká a není samozřejmá. Není to tak dlouho, co jsme byli v systému určité totality, a není vyloučeno, že v horizontu desetiletí i dříve nám jiná  a daleko horší totalita hrozí.

Jsem proti současnému systému multikulturního soužití, domnívám se, že pro většinu občanů české republiky je to budoucí ohrožení. Nesouhlasím s tím, aby se do naší země hromadně umístovali cizinci kteří zde nechtějí respektovat náš životní styl, naše zvyky, názory, a zákony. Nazývejme věci pravým jménem! V tomto případě jde o zachování našich evropských hodnot a našeho způsobu života! Jakékoliv zvykové nebo náboženské  obyčeje nesmějí  mít přednost před zákony naší země a to ani v budoucnu!  My skutečně nemáme povinnost přijmout kohokoliv kdo se nechce přizpůsobit naší zemi, a nenechme si to vsugerovat . Lidé, kteří se k nám nastěhují, v prvním období vděčni za to že zde mohou žít, budou v dalších letech prosazovat systém a životní styl před kterým ze svých vlastí utekli. Mě zajímají jejich zvyky a kultura  v jejich zemích, pokud jsem tam  jako host a respektuji je.  Pokud si uchovají státy světa svojí národní identitu, tak bude svět rozmanitý, barevný, inspirující. V okamžiku, kdy se vše bude nátlakem míchat  dohromady, co z toho vznikne? Bohužel konflikt! Ten nejsilnější nebo nejagresivnější pohltí zbytek.

Já se ptám, proč proti své národnosti a víře staví například Saudská Arábie obrovskou hraniční zeď? Není důvod ten, že lépe než  my znají své sousedy a zvyky? Že se bojí oprávněně imigrantů, azylantů a zničení svého státu? Troufám si říct, že mají v Saudské Arábii  se svými sousedy skutečné zkušenosti a vědí, o co jde, na rozdíl od některých našich spoluobčanů a snílků.  Budeme dělat že jsme v této věci zkušenější než Saudové a chceme opravdu přijímat kohokoliv?

Naše Republika má  obrovský státní dluh. Některé ropné státy bezprostředně sousedící  s konfliktními oblastmi jsou jim kulturně bližší  a jsou nesmírně bohaté, prakticky nevědí co s penězi.  Budeme se my kvůli azylantům a etnobyznymenům více  zadlužovat? Nebo sebereme peníze důchodcům, školákům, lékařům, armádě, policii? Proto by se mělo udělování azylu pečlivě zvažovat v širších souvislostech, nejen v duchu oficiálních proklamacích a líbibivých heslech které používají vrcholní politici. Já nemám důvod nepomáhat jiným lidem, proč také!  Já pouze nesouhlasím s imigrací ze zemí nám kulturně odlišných a souhlasím s iniciativou IVČRN!!! Je mě líto obětí válečných konfliktů v zemích, ze kterých se utíká do Evropy, to ať nikdo nezlehčuje, ale více mne zajímá klid a bezpečí v naší zemi. Jsem zvolený občany Brna a České republiky a proto mne zajímají zájmy především naší země. Zájmy občanů jiných států ať zastupují jejich zastupitelé v jejich zemích. Zároveň pozitivně vnímám, že mne včera oslovil i můj opoziční kolega z Bystrckého zastupitelstva, občanský aktivista  pan Lošťák, s nabídkou podpory a s chutí zde krátce vystoupit. Vidím zde i další bystrcké zastupitele. Jsem velice rád že pokud jde o obranu hodnot nám cenným, dovedou se lidé spojit napříč celou společností.

Kde je právo, tam je i povinnost, braňme svoji kulturu a vlast již teď, dříve než bude pozdě, prozatím veřejnou demonstrací a slovem. Islám, pokud je agresivní tak v ČR ne!

10857314_10202825204865807_1998635221362559621_o

Komentáře

comments