Prorok Mohamed je pro muslima jediným a dokonalým příkladem, a to ve všech ohledech. V otázce náboženské praxe, v otázce válečnictví i v politice.

Vyšlo na IVČRN dne 11.8.2015 (link)

V EU je dle tajných služeb s Islámským státem spojených minimálně několik set lidí. Útoky na Charlie Hebdo, kodaňskou konferenci o svobodě a další spáchali lidé hlásící se k Islámskému státu. Tito lidé – stejně jako Islámský stát jako takový – nejsou z pohledu islámu extremisty. Jsou extremisty z našeho pohledu. Z pohledu islámu v zásadě následují příkladu svého proroka Mohameda a způsob, jakým vybudoval během třinácti let své impérium.

Samozřejmě můžeme diskutovat o jednotlivých detailech, ale v historických a náboženských zdrojích o životě Mohameda najdeme texty o vyvražďování lidí, o otročení lidí na dobytých územích, informace o následném obchodování s otroky, popisy diskriminace žen vůči mužům, i nemuslimů vůči muslimskému obyvatelstvu.

Islámský stát je pro mnoho muslimů nejlepším zřízením v současném světě ne proto, že by byli extremističtí či psychopatičtí. Islámský stát je pro spoustu muslimů tím nejlepším zřízením současného světa proto, že se nejvíce blíží popisu Arábie v dobách šíření islámu prorokem Mohamedem.

Prorok Mohamed je pro muslima jediným a dokonalým příkladem, a to ve všech ohledech. V otázce náboženské praxe, v otázce válečnictví, v politice. Je dokonalým milencem, manželem, přítelem. Otázkou tedy není, “kolik bojovníků ISIS do Evropy pronikne společně s válečnými uprchlíky”, otázkou je, kolik z Evropanů se stává dobrými muslimy. Kolik evropských muslimů opravdu následuje příkladu svého svatého muže a jak oddaně následují jeho pokyny. Mohamedovy příkazy jsou vcelku jasné – je třeba přivést k islámu každého člověka na zemi. A není nic úctyhodnějšího, než pro tento ideál bojovat.

http://news.ivcrn.cz/277-amerika-soudi-muze-za-vytvareni-male-isis-armady-v-new-yorku

pic_mohamed_false_prophet

Diskuze:

V EU je dle tajných služeb s Islámským státem spojených minimálně několik set lidí. Útoky na Charlie Hebdo, kodaňskou…

Posted by Islám v České republice nechceme on 11. srpen 2015

Komentáře

comments