První zpráva o unesených Češkách: motivem únosu je doopravdy islám.

Blesk.cz zveřejnil dnes odpoledne článek s videem unesených Češek.  Video bylo nahráno na facebook dnes. Nahrávka je ze 16. dubna, tedy pořízená měsíc po únosu a již dva měsíce stará.
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/200519/cesky-unesene-v-pakistanu-promluvily-na-videu.html

Takže řekněme si to hezky popořadě, požadavky únosců jsou islámské, hudba ve videu je islámská, takže i motivy únosu jsou islámské. Ti hodní pohostinní pákistánští muslimové požadují výměnou za unesené Češky propuštění spolupracovnice Al-Qaedy, která byla zatčená s návodem na bombu v kabelce a odsouzená za pokus o zabití  vojáků při svém zatýkání.  Muslimové jejímu zatčení ve videu říkají únos a ukazují fotku, jak ji chudinku při zatýkání FBI zřídila. Neříkají už, že ji museli pacifikovat, když ukradla pušku a začala pálit na vše kolem jako správná mudžahedínka, kterou se po roce 2001 chtěla stát. A navíc jí zachránili v americké nemocnici nejspíše i život.

Omluví se Březina a další sluníčkáři Jiřímu Doležalovi, který měl pravdu?

Hanče a Tonče napsali na kus papíru proslov lámanou angličtinou, která neumí správně použít sloveso být, ale umí s nenucenou samozřejmostí házet fráze jako „apelovat na mezinárodní společenství“, „západní útlak muslimských žen“, „humanitární požadavek“ či „získání rovných práv“. Pravdoláskaři celého světa už budou jejich řeči rozumět.

V kontextu „jediného požadavku:  propuštění doktorky Aafia Siddiqui“  je to celé postavené na hlavu. Vždyť požadují také zastavení útlaku islámských ženprávo na praktikování islámu, tedy té slavné diskriminace muslimů na západě, o které ministerstvo vnitra pořádalo konferenci.  Jenže toto praktikování islámu v případě doktorky Siddiqqi spočívalo ve spolupráci s Al-Qaedou, sestavování bomb a střílení na americké občany.  Hodní pohostinní pákistánští muslimové, se kterými má tolik cestovatelů jen pozitivní zážitky,  tvrdí, že toto je praktikování islámu. Ne my islamofobové.

A závěr je také jasný:  Za únos Hanky a Tonči nemůžou ti, kteří je unesli, ale vy na západě, že omezujete muslimky na jejich islámských právech (například svatém právu vést proti nám káfirům džihád) , a můžete za nenávist muslimů vůči vám na celém světě.

Čtětě také  Šestadvacetiletý trest v Pákistánu pro herečku, jejího manžela i televizní stanici

Vidíte, muslimové sami říkají, že nás na celém světě nenávidí. Protože jim bráníme praktikovat islám, tedy stavět bomby, trestat nevěřící či odpadlíky, provádět ženskou obřízku a nespočet dalších barbaských praktik.

Hanka a Tonča jsou teď v rukách Alláha, nikoliv Boha. Jsou vydané jeho zvůli seslané v Koránu a muslimy pouze jeho rukou vykonávané.  Není ani ke komu se modlit za jejich záchranu, pokud by měla být vykoupená něčím, co ani není v moci  České republiky na oplátku poskytnout, nehledě na nemorálnost islámského požadavku.

Jsme zdravotně v pořádku, ale náš život je v ohrožení.“ Milí cestovatelé, dejte si to jako moto svých cest do islámských zemí, můžete se mít fajn, můžou vás tam hostit, ale když Alláh zavelí – „efendi, promiň mi to, ale asi tě budu muset zabít“.

***

Video začíná anasheedem v jazyce Urdu a videem, kde na zeměkouli ukazuje cestu únosu Aafie Siddiqqi z Islamabádu do Nex York City. Dále ukazuje fotku Dr. Aafia Siddiqqi před zatčením F.B.I. a po únosu F.B.I.  následuje titulek „Realita západní spravedlnosti k muslimským ženám“.

Hudba je v islámském náboženském formátu anasheed, který slouží k přednášení náboženských témat a je to jediná hudba povolená i pravověrnému muslimovi, protože slouží náboženským účelům a neobsahuje žádné hudební nástroje, pouze hlas zpěváka.  Slova jsou v jazyce urdu, jednom z jazyků používaných v Pákistánu, některé koránské fráze jsou v arabštině, říkají totéž, co anglické titulky, muslimské ženy jsou lidmi ze západu vězněné po celém světě a je na nich páchána nespravedlnost.

Jsem Antonie Chrástecká. Jsem Hana Humpálová. Dnes je šestnáctého dubna, jeden den po bostonských výbuších, v USA.  Apelujeme na naše rodiny a na našeho prezidenta, na všechny Čechy a na Evropskou unii, aby učinili veškerou snahu ke spolupráci s únosci. Humanitární požadavek na propuštění doktorky Afie Siddiqqi vznášíme na mezinárodní komunitu, hlavně na Evropskou unii a Ameriku: Respektujte práva muslimských žen na vykonávání jejich náboženství (doslova execise, cvičení) a na získání plných občanských práv. A tato nespravedlnost na muslimských ženách nás dostala do této špatné situace a přináší nepřátelství muslimů vůči nám všude na světě. Naše zdraví je v dobré kondici, ale náš život v ohrožení.

Náš požadavek je jediný: Propuštění Dr. Aafie

Čtětě také  Rozpor: Odborník na extremismus, Jan Charvát, se nezabývá podstatou kritiky islámu

Kdo Je Aafia Siddiqqi?

Pákistánka narozená v roce 1972, v roce 1990 přijela na studentské vízum do USA, titul Ph.D. z neurologie dostala v roce 2001. Už tehdy byla zapojená do islámské charity, která mimo jiné spočívala v podpoře Al-Kajdy. V roce 2002 se vrátila do Pákistánu. Její manžel je synovec organizátora útoků z 11. září 2001 Kalida Sheika Mohammeda,  který její jméno odhalil při výsleších. Affia Siddiqqi byla FBI v květnu 2004 zařazena mezi sedm nejhledanějších teroristů. V roce 2008 byla zatčena v Afgánistánu, měla u sebe plány na výrobu bomby a mapu  turistických míst New Yorku. Den po zatčení byla postřelena, ona tvrdí, že bezdůvodně, oficiální verze zní, že popadla pušku a začala z ní střílet po vojácích. Byla souzena za pokus o vraždu ozbrojený útok na zaměstnance USA. Byla shledána vinou ve všech bodech obžaloby a odsouzena k 86 letům vězení. Obhájce pro ni požadoval pouze 12 let s argumentem, že není duševně v pořádku, což vyšetření neprokázalo (viz wiki, http://en.wikipedia.org/wiki/Aafia_Siddiqui )

AlQaeda

Komentáře

comments