První zpráva o unesených Češkách: motivem únosu je doopravdy islám.

Blesk.cz zveřejnil dnes odpoledne článek s videem unesených Češek.  Video bylo nahráno na facebook dnes. Nahrávka je ze 16. dubna, tedy pořízená měsíc po únosu a již dva měsíce stará.
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/200519/cesky-unesene-v-pakistanu-promluvily-na-videu.html

Takže řekněme si to hezky popořadě, požadavky únosců jsou islámské, hudba ve videu je islámská, takže i motivy únosu jsou islámské. Ti hodní pohostinní pákistánští muslimové požadují výměnou za unesené Češky propuštění spolupracovnice Al-Qaedy, která byla zatčená s návodem na bombu v kabelce a odsouzená za pokus o zabití  vojáků při svém zatýkání.  Muslimové jejímu zatčení ve videu říkají únos a ukazují fotku, jak ji chudinku při zatýkání FBI zřídila. Neříkají už, že ji museli pacifikovat, když ukradla pušku a začala pálit na vše kolem jako správná mudžahedínka, kterou se po roce 2001 chtěla stát. A navíc jí zachránili v americké nemocnici nejspíše i život.

Omluví se Březina a další sluníčkáři Jiřímu Doležalovi, který měl pravdu?

Hanče a Tonče napsali na kus papíru proslov lámanou angličtinou, která neumí správně použít sloveso být, ale umí s nenucenou samozřejmostí házet fráze jako “apelovat na mezinárodní společenství”, “západní útlak muslimských žen”, “humanitární požadavek” či “získání rovných práv”. Pravdoláskaři celého světa už budou jejich řeči rozumět.

V kontextu „jediného požadavku:  propuštění doktorky Aafia Siddiqui”  je to celé postavené na hlavu. Vždyť požadují také zastavení útlaku islámských žen a právo na praktikování islámu, tedy té slavné diskriminace muslimů na západě, o které ministerstvo vnitra pořádalo konferenci.  Jenže toto praktikování islámu v případě doktorky Siddiqqi spočívalo ve spolupráci s Al-Qaedou, sestavování bomb a střílení na americké občany.  Hodní pohostinní pákistánští muslimové, se kterými má tolik cestovatelů jen pozitivní zážitky,  tvrdí, že toto je praktikování islámu. Ne my islamofobové.

A závěr je také jasný:  Za únos Hanky a Tonči nemůžou ti, kteří je unesli, ale vy na západě, že omezujete muslimky na jejich islámských právech (například svatém právu vést proti nám káfirům džihád) , a můžete za nenávist muslimů vůči vám na celém světě.

Vidíte, muslimové sami říkají, že nás na celém světě nenávidí. Protože jim bráníme praktikovat islám, tedy stavět bomby, trestat nevěřící či odpadlíky, provádět ženskou obřízku a nespočet dalších barbaských praktik.

Hanka a Tonča jsou teď v rukách Alláha, nikoliv Boha. Jsou vydané jeho zvůli seslané v Koránu a muslimy pouze jeho rukou vykonávané.  Není ani ke komu se modlit za jejich záchranu, pokud by měla být vykoupená něčím, co ani není v moci  České republiky na oplátku poskytnout, nehledě na nemorálnost islámského požadavku.

Jsme zdravotně v pořádku, ale náš život je v ohrožení.” Milí cestovatelé, dejte si to jako moto svých cest do islámských zemí, můžete se mít fajn, můžou vás tam hostit, ale když Alláh zavelí – „efendi, promiň mi to, ale asi tě budu muset zabít“.

***

Video začíná anasheedem v jazyce Urdu a videem, kde na zeměkouli ukazuje cestu únosu Aafie Siddiqqi z Islamabádu do Nex York City. Dále ukazuje fotku Dr. Aafia Siddiqqi před zatčením F.B.I. a po únosu F.B.I.  následuje titulek “Realita západní spravedlnosti k muslimským ženám”.

Hudba je v islámském náboženském formátu anasheed, který slouží k přednášení náboženských témat a je to jediná hudba povolená i pravověrnému muslimovi, protože slouží náboženským účelům a neobsahuje žádné hudební nástroje, pouze hlas zpěváka.  Slova jsou v jazyce urdu, jednom z jazyků používaných v Pákistánu, některé koránské fráze jsou v arabštině, říkají totéž, co anglické titulky, muslimské ženy jsou lidmi ze západu vězněné po celém světě a je na nich páchána nespravedlnost.

Jsem Antonie Chrástecká. Jsem Hana Humpálová. Dnes je šestnáctého dubna, jeden den po bostonských výbuších, v USA.  Apelujeme na naše rodiny a na našeho prezidenta, na všechny Čechy a na Evropskou unii, aby učinili veškerou snahu ke spolupráci s únosci. Humanitární požadavek na propuštění doktorky Afie Siddiqqi vznášíme na mezinárodní komunitu, hlavně na Evropskou unii a Ameriku: Respektujte práva muslimských žen na vykonávání jejich náboženství (doslova execise, cvičení) a na získání plných občanských práv. A tato nespravedlnost na muslimských ženách nás dostala do této špatné situace a přináší nepřátelství muslimů vůči nám všude na světě. Naše zdraví je v dobré kondici, ale náš život v ohrožení.

Náš požadavek je jediný: Propuštění Dr. Aafie

Kdo Je Aafia Siddiqqi?

Pákistánka narozená v roce 1972, v roce 1990 přijela na studentské vízum do USA, titul Ph.D. z neurologie dostala v roce 2001. Už tehdy byla zapojená do islámské charity, která mimo jiné spočívala v podpoře Al-Kajdy. V roce 2002 se vrátila do Pákistánu. Její manžel je synovec organizátora útoků z 11. září 2001 Kalida Sheika Mohammeda,  který její jméno odhalil při výsleších. Affia Siddiqqi byla FBI v květnu 2004 zařazena mezi sedm nejhledanějších teroristů. V roce 2008 byla zatčena v Afgánistánu, měla u sebe plány na výrobu bomby a mapu  turistických míst New Yorku. Den po zatčení byla postřelena, ona tvrdí, že bezdůvodně, oficiální verze zní, že popadla pušku a začala z ní střílet po vojácích. Byla souzena za pokus o vraždu ozbrojený útok na zaměstnance USA. Byla shledána vinou ve všech bodech obžaloby a odsouzena k 86 letům vězení. Obhájce pro ni požadoval pouze 12 let s argumentem, že není duševně v pořádku, což vyšetření neprokázalo (viz wiki, http://en.wikipedia.org/wiki/Aafia_Siddiqui )

AlQaeda

Komentáře

comments