Rakouské islámské školky zřizované fundamentalisty a ochraňované Zelenými teroristy

 

Ve Vídni islámské školky navštěvuje zhruba deset tisíc dětí a počet zájemců o ně stále roste. Muslimové tak dávají jasně najevo, že o integraci svých potomků do rakouské společnosti nemají zájem. Jak to?

Antiislámsky smyšlející mladý muž, rakouský šéf lidovců a ministr zahraničí Sebastian Kurz má jasný názor. “Žádné islámské školky by neměly existovat.” Argumenty jsou logické a také podložené studií, kterou nechalo vypracovat právě ministerstvo zahraničí. Studie říká, že zařízení jsou v řadě případů místem indoktrinace, sociální izolace a také příčinou, proč mají děti z přistěhovaleckých rodin nedostatky ve znalosti němčiny.

V dokumentu se píše, že ve Vídni, kde vládne koalice sociálních demokratů a Zelených, je více než 120 školek, provozovaných islámskými spolky nebo jednotlivými zástupci muslimské komunity. Mezi nimi jsou i saláfistiská uskupení, která sledující politické cíle.

Velké množství provozovatelů reagovalo na debatu o svých školkách tím, že na svém webu vymazali veškeré odkazy na islám nebo na zřizovatele. Takto například zareagovala školka Juwa ve čtvrti Brigittenau, kde je vysoký podíl přistěhovalců. Školku založila Vídeňská Islámská federace, která má kontakty na celosvětové islámské hnutí Milli Görüs. Tato organizace je v Německu v hledáčku tajných služeb kvůli antisemitským tendencím.

Sociální demokraté a Zelení jsou proti rušení těchto školek a fakta uznávající politiky jako je Sebastian Kurz označují za populisty.

 

(ff)

Zdroj: Novinky.cz

 

 

Komentáře

comments