Rozhovor: Doc. Konvička pro Pražský patriot

martin_konvicka_tphttp://www.prazskypatriot.cz/martin-konvicka-z-bloku-proti-islamu-zadny-uprchlik-ktery-k-nam-prijde-neni-legalni/

Uprchlíky by podle slov lídra Bloku proti islámu Martina Konvičky bylo jednodušší vracet, o azyl by měli žádat v první bezpečné zemi. Není ale proti pomoci všem – ČR by podle něj měla pomoci blízkovýchodním křesťanům, jezídům či ateistům. Nepopírá, že před Islámským státem utíkají i muslimové, problém vidí v tom, že si s sebou nesou islám a mohou jim zůstat některé – pro Evropana nepřijatelné – zvyky islámu, nehledě na to, že dost radikálů je už v samotných uprchlických vlnách.

“Může být nějaký uprchlík, který před něčím utíká, vůbec legální?
To je nejošemetnější otázka celého sporu. Nakolik znám mezinárodní dohody, takový uprchlík by měl požádat o azyl v první bezpečné zemi. Když jedete z blízkovýchodní strany, je to Turecko, když z africké strany, je to Itálie. Ale opravdu to není Česká republika, která je obklopena spoustou bezpečných zemí. Z čehož celkem jasně plyne, že žádný z uprchlíků, který k nám přijde, není legální.

Před Islámským státem nyní ale utíkají i mnozí muslimové, i oni se bojí…
To je samozřejmě velký rozpor. Nepochybně ano, nepopírám to. Problém je, že si sebou nesou tu víru. Islámský stát nemá jiný islám než oni, jen ho bere vážně, bigotně.”

 

Publikováno na FB IVČRN dne 30.9.2015 (link)

I když to pro příznivce stránky nebude nic nového, tak některé věci je třeba říkat pořád dokola….

Posted by Islám v České republice nechceme on 30. září 2015

Komentáře

comments