Rozpor: “V Německu proběhlo 3500 útoků na migranty”

Statistika, kterou publikovala Česká televize a následně vládní agentura HateFree, nezmiňuje, kdo za útoky stál (zda to většinou nebyl sunnitský Afghánec, kterému se nelíbil šíitský Syřan, a tak mu při obědě rozbil hubu). Zároveň se nedozvíme, kolik násilných trestných činů spáchali imigranti na Němcích.
Článek v ČT se ovšem manipulativně snaží naznačovat, že se to číslo týká útoků Němců na migranty – viz přiložené neurčité vyjádření vlády v Berlíně, o řešení pravicově extremisticky motivovaného násilí.
>> Honza Zajíček, Facebook <<

Původní komentář HateFree
Celkem 3533 útoků na migranty během loňského roku. To je souhrnná statistika, kterou vůbec poprvé uvedlo německé ministerstvo vnitra. Téměř tisícovka útoků mířila na azylové domy, často se jednalo o požáry ubytoven. Zbylé útoky pak mířily přímo proti jednotlivým cizincům, kteří v Německu usilovali o trvalý pobyt. Zraněno bylo celkem 560 lidí, z toho 43 dětí. „Napadat děti je úplně jiný rozměr než dospělé. Tolik případů jako teď jsme dosud neměli,“ uvedl Sven Peter za organizaci na pomoc obětem násilí Ezra.
Vláda v Berlíně tvrdí, že se při řešení pravicově extremisticky motivovaného násilí snaží o lepší spolupráci s jednotlivými spolkovými zeměmi a o systémové změny.
„Lidé, kteří uprchli ze své domovské země a hledají ochranu v Německu, mají právo očekávat bezpečné útočiště,“ uvedlo podle webu BBC ministerstvo v prohlášení reagujícím na statistiky.

-Majkl-

Komentáře

comments