Rubrika hoaxů na HateFree je plná pochybných dat

A.F.Branco

Hate Free Culture, státem placený agenturní projekt proti údajnému násilí z nenávisti, ale vlastně proti této emoci jako takový, vede na svých stránkách rubriku takzvaných HOAXů a také manipulací. Tam vyvrací mnohé informace, které kritici islámu a migrace často užívají jako argumenty proti multikulturalismu. Aby tyto HOAXy mohlo HateFree zveřejnit, užíval k tomu často velmi nepřesných dat, názorových, nikoliv faktických zdrojů a mnohdy i lží.                                                                                                                                                                                                              

ISIS mezi migranty

Mnoho jejich HOAXů je dosud i bezpečnostními agenturami, ze kterých HateFree čerpá, potvrzeno jako fakt. Například HOAX „Tisíce bojovníku ISIS pronikají mezi uprchlíky do Evropy“. Za HOAX informaci HateFree označilo poté, co jim odpověděl Europol. Projektu tak stačila jedna jediná odpověď od jedné instituce. Tak závažnou hrozbu jinak vůbec nezkoumali. A tak jsme si sami projeli zprávy bezpečnostních agentur. Pro upřesnění, článek vyšel měsíc před útoky v Paříži se 130 oběťmi.

Podle německé kontrarozvědky, která ještě v září 2015 tvrdila, že nepovažuje za pravděpodobné, aby mezi migranty byli členové ISIS, se situace obrátila a kontrarozvědka jí podcenila. Pomocí „demonstrace moci“ je nyní podle německé kontrarozvědky naopak příchod členů ISIS mezi uprchlíky více než reálný. Dva takoví byli již v listopadu 2015 zadrženi například ve Finsku. Ten měsíc německá kontrarozvědka evidovala již 8 000 islámských radikálů v Německu. Hlavním problémem například je, že až 70% příchozích do Německa nemá nebo odmítá předložit doklady. V Německu se již papírově ztratilo na 140 000 lidí. Mezi nimi může být radikálů daleko víc.

Celou tuto záležitost HateFree uzavírá velmi výstižným komentářem ze 4. května 2016: „Určitě se nadá vyloučit, že s uprchlíky přijdou do Evropy i radikálně smýšlející lidé nebo přímo islamisté napojeni na teroristické organizace. Avšak Islámský stát má tolik finančních prostředků, že není problém, aby své lidi poslal do Evropy daleko pohodlnějším a bezpečnějším způsobem.“ Dle tohoto komentáře soudíme, že HateFree buď naznačuje, že zastavení migrace nemá cenu, protože se sem radikálové dostanou tak či tak, nebo se HateFree snaží držet toho, že pronikající buňky ISIS jsou HOAX jen na základě svého pocitu, že „ISIS své muže určitě bude raději posílat tou pohodlnou cestou“. Asi je nenapadá, že terorista bez papírů někde „ztracený“ v Německu je lepší než terorista plně lustrovaný na letišti. A hlavní je, že HateFree vydává dvě odlišná tvrzení. Tak jsou tam ti teroristé nebo ne?

Švédská znásilňovací krize:

Dalším jejich údajným HOAXem je znásilňovací vlna ve Švédsku. Tam HateFree jako argument používá změny zákonů, které za znásilnění považují i méně závažné druhy obtěžování. A také, že v Norsku žije 70,4% Norů, kteří spáchali 73% znásilnění. Sice tam žije již druhá až třetí generace přistěhovalců, ale protože se narodili v Norsku, jsou Norové a etnicky se tak nedá rozdělit počet na zločince – přistěhovalce a na zločince – domácí.

Sami jsme v minulosti velmi podrobně sledovali statistiky počtu příchozích do Švédska a vyšlo nám, že grafy počtu přistěhovalců se s výjimkou jediného roku prakticky shodují, nárůst znásilnění je stejný jako nárůst cizinců ve Švédsku. Valná většina těchto přistěhovalců jsou ze zemí, kde má převahu islám. Spočítali jsme, že v nejlepším případě je minimálně polovina přistěhovalců islámského vyznání. Shrnující obrázek (loňský) najdete pod článkem. Propracované shrnutí nabízí náš bohatě ozdrojovaný příspěvek zde IVČRN.cz. A podobně zajímavý, leč obsáhlejší článek zde.

A dalším důvodem pro zpochybnění činnosti HateFree okolo znásilňovací vlny ve Švédsku je dlouho utajovaný případ hromadných obtěžování a znásilňování, který tajila média. Jednalo se o dva ročníky festivalu pro mladé ve Švédsku, které měly vždy až desítky obětí. Média vše odkryla až s odkrytím německo-rakouské silvestrovské kauzy, která také vyšla na povrch záhadně až 4 dny poté, co se odehrála.

Arabská znásilňovací hra

Taharruš má být podle HateFree HOAX o hrozbě znásilňovací hry, kterou v davu „hrají“ Arabové, převážně muslimové. Podle HOAXu se má jednat o hromadnou hru skupiny mužů, kteří v podstatě loví ženy. Oběť obklíčí a pak jí zneužijí, obtěžují a znásilňují. Podle Express.cz uprchlíci tuto údajnou tradici berou jako přirozenou a nechápou, že by mohla být trestná. Za HOAX je tato tradice označena jen proto, že se nejedná o hru ani tradici arabských mužů. Hlouběji do problému HateFree prostě nejde. Tak půjdeme my.

Taharruš je slovo převzaté z médií v rámci případů hromadných znásilnění v Egyptě při demonstracích proti režimu, to má HateFree správně. Když půjdeme do hloubky, zjistíme, že se ve své podstatě o tradici jedná. Společný prvek je totiž kulturní prostředí, ze kterého pocházejí pachatelé taharruše. Jsou to mladí muži bez majetku z prostředí, kde je majetek základem pro to si najít manželku, zprostředí islámského. Tam se totiž dcery jejich manželům doslova prodávají.

Davová mánie hromadného znásilňování se již projevila v Rakousku, Německu a Švédsku. Nevyřádění mladíci neschopní najít si ženu, jelikož neumí ze své podstaty a kultury ženu svádět běžnými, legálními a pro Evropanky společensky přijatelnými metodami, propadají do davové mánie. Je jedno, jak se nazývá, můžeme jí klidně říkat Taharruš. Je to velmi nebezpečná davová psychóza. Je velmi zajímavé, že se HateFree nepozastavilo nad tím, že Evropany tato mánie nepostihuje, pokud jsou psychicky v pořádku. Tito příchozí mladí muži by byli normální, kdyby nežili v prostředí, které je do takového šílenství vyloženě nutí. Ale rozhodně je to neomlouvá, a neomlouvá to ani autora článku na HateFree, který opět dal na subjektivní pocity více než na fakta.

Muslimové z Moelenbeeku prý nepodporují teroristy

Jako manipulaci pak stránka zadluženého levicového extremisty Cempera označila popis videa velmi naštvaných obyvatel muslimské čtvrti v Bruselu, kteří byli agresivní na policii při zatýkání teroristy Abdeslama. Hrubá manipulace, tvrdí HateFree. Opět však vůbec nejde do hloubky. Je totiž alarmující, že přes to, že veškerá média vystavila fotografii Abdeslama, že veškeré novinové deníky, týdeníky a časopisy měly několikrát jeho obličej na titulní stránce a on se několik měsíců úspěšně skrýval v domě a chodil po ulicích mezi muslimy, kteří o tom museli vědět a tedy jeho ubytování záměrně krýt.

Domněnku o manipulaci navíc velmi přesně vyvrací článek na Echo24, ve kterém se píše, že ministr vnitra přiznal selhání integračních procesů muslimů v zemi. Zároveň řekl, že „značná část muslimské komunity tančila, když došlo k útokům.“ To samé píše například Washington Post, Guardian a the Independent. A mohli bychom pokračovat dál. Viz například tweet jednoho z učitelů, jenž napsal „jak mám učit, když muslimská část třídy v reakci na útoky propukla v jásot?“

Ještě v roce 2015 prý nebylo v Moelenbeeku žádné muslimské ghetto!

HateFree rovněž na základě zprávy místní policie vyvrací existenci 55 no-go zón ve Švédsku. Policie totiž z důvodu rasismu nesmí použít nic o významu slova muslim či přistěhovalec a do zprávy tak zapsala zmínku o pětapadesáti oblastech, kde působí zločinecké gangy, které obtěžují poklidný život tamní komunitě. A stejně tak vyvrací existenci muslimského ghetta v Moelenbeeku a vlastně všude. „No-go zóny v Evropě nejspíše nejsou,“ píše anonymní autor. Článek vyšel 29 září 2015.

Už 16.11.2015 tvrzení HateFree vyvrací překvapivě multikulturní iDNES.cz. V článku zmiňuje, že čtvrť slouží jako líheň islámského extremismu, používají ji verbíři Islámského státu a právě z Moelenbeeku dorazili do Paříže útočníci, kteří povraždili 130 lidí. Podle článku dokonce šéf belgické diplomacie Didier Reynders uvedl, že takové oblasti jsou i v mnohých jiných evropských městech, například ve Francii. Úryvek z článku na iDNES.cz:

citace

V březnu na místě natáčela TV Prima a i podle rozhovoru to vypadá přesně naopak, než anonym na HateFree tvrdí. Teorie o HOAXu se tedy opět bortí. Úřady v Bruselu dokonce uvažují o zavírání mešit.

Celou tuhle demagogii velmi dobře definuje další komentář z Facebooku stránky, kde HateFree píše „každý věříme svým zdrojům.“ A to na svých stránkách tvrdí, že jednají nezaujatě. Dodnes HateFree ještě ani jeden svůj údajný HOAX nebo manipulaci nezpochybnil. Stále si za nimi tvrdohlavě stojí. Je tedy otázka, zda takové multikulturní projekty nejsou součástí obřího systému, který prolévá evropskou krev a do žil evropských žen zanáší strach chodit po setmění s blonďatými vlasy bez doprovodu. Je tedy otázka, zda například HateFree svojí činností též nenosí na rukách krev minulých i budoucích obětí islámského fundamentalismu.

sweden

Screeny vybraných komentářů HateFree Culture zde:

komentáře 1

komentáře 2

komentáře 3

komentáře 4

komentáře 5

Autor článku: Proti multikulturnímu fanatismu! ve spolupráci s IVČRN

Mohlo by vás zajímat: 

HateFree Culture šíří poloviční HOAX: Video jak Saúdský „učenec“ radí, jak správně bít manželku existuje!

Komentáře

comments