Rusové přinášejí důkazy o kolaboraci Turecka s islámským státem

Vyšlo na IVČRN dne 3.12.2015 (link)

Ruská federace dnes zveřejnila důkazy o tom, že Turecko pašuje ropu z Islámského státu. Ministr obrany Antonov na brífingu prohlásil, že Turecko je největším odběratelem ropy od IS. Rusové obvinili Turecko také z dodávání vojáků a zbraní pro Islámský stát.

Z tureckého území se do Islámskému státu a teroristické organizaci Al-Nustra dostalo až 2 000 bojovníků, 120 tun munice a 250 vozidel

Za poslední dva měsíce Rusové zasáhli ze vzduchu 32 ropných základen, 11 rafinérií, 23 čerpacích stanic a 1 800 cisteren s ropnými produkty. Tyto útoky zredukovaly ilegální obchod s ropou asi na polovinu. Na začátku ruských operací vydělávali muslimští teroristé na prodeji ropy denně 3 miliony USD, dnes po útocích asi 1,5 milionu USD.

Tato činnost byla dle Rusů Tureckem prováděna již dlouho a nic nenasvědčuje tomu, že by se ji Turecko snažilo zastavit.

Jedna věc je jasná. Turecko hraje v této oblasti roli, která různými způsoby ničí evropskou bezpečnost,” prohlásil Uzi Arad, bývalý šéf výzkumného oddělení izraelského Mossadu.

Uvnitř článku najdete obrázky a videa usvědčující Turecko ze spolupráce s Islámským státem. Dle dostupných informací se na ilegálním obchodu s ropou podílí i rodina prezidenta Erdogana.

https://www.rt.com/news/324263-russia-briefing-isis-funding/

turecko_isis_flag_zbraně

Diskuze:

Ruská federace dnes zveřejnila důkazy o tom, že Turecko pašuje ropu z Islámského státu. Ministr obrany Antonov na brí…

Zveřejnil(a) Islám v České republice nechceme dne 2. prosinec 2015

Komentáře

comments