Samizdat do emailu a k tisku 20.3.2016

Ukázka z aktuálního vyadání:
Spojené státy oficiálně obvinily Islámský stát z genocidy

Začátkem tohoto týdne americká Sněmovna reprezentantů hlasováním 393:0 označila zločiny IS proti jezídům, křesťanům a šíitům oficiálně jako genocidu. Ohlásil to americký ministr zahraničí John Kerry. „Vyhlazovali celé komunity, v nichž lidé žili po nespočet generací. Popravovali křesťany čistě pro jejich víru a zotročovali i křesťanské ženy a děti. Je jasné, že by (islamisté) tyto lidi bez naší intervence zavraždili.“ Spojené státy pojem genocida užívají jen ve výjimečně vážných případech.

Belgie: dopaden vrah z Paříže

V pátek byl dopaden terorista Salah Abdeslam. Má na svědomí masakr v Paříži ze listopadu, při nichž zemřelo 130 lidí. Při zásahu jeho sousedé házeli po policistech plastové láhve s vodou a rozbíjeli okna na novinářských autech. Následně v reportáži vystoupila radní této bruselské čtvrti s tím, že budou potřebovat více peněz na osvětu. To vše se stalo v bruselské „teroristické“ čtvrti Molenbeeku. Ta vznikla za přispění saúdských peněz a salafistických kazatelů jen kousek od sídla EU.

Jeden svět ve školách: je to OK?

Promítání filmů s lidskoprávní tématikou Jeden svět pořádá pro střední školy v rámci výuky Člověk v tísni. Pražské středoškoláky překvapila po filmu o migraci propagační přednáška o islámu od fundamentalistky a obhájkyně práva šaría Romany Červenkové. Nám to nepřipadá OK, ale dost přes čáru. Informujte se vždy předem, jaký je program školní akce, na kterou jde vaše dítě.

Islámské teenagerky plánovaly atentát v Paříž

Čtyři muslimské teenagerky plánovaly útok na pařížskou koncertní síň, inspirovaný listopadovým útokem na divadlo Bataclan, kde zemřelo 90 lidí. Zbraně si chtěly opatřit v nechvalně známé belgické čtvrti Moleenbeek. Nelze se nechat ukolébat relativním klidem. Podle šéfa MI5 zabraňovaly tajné služby od bombových útoků 7. 7. 2005 jednomu až dvěma velkým teroristickým útokům ročně, ale loni bylo v Británii zastaveno už šest plánovaných útoků. Nekontrolovaný příliv uprchlíků, stejně jako rychle pokračující islamizace a radikalizace, události urychlují.

Finsko: azylanti se vrací domů

Skoro polovina (40%) žadatelů o azyl ve Finsku sama stáhla žádost a vrací se zklamaně domů. Ze zbylých žadatelů dostalo zatím 23% dočasné povolení azylu, 15% bylo zamítnuto. Letos Finsko očekává asi 15 000 imigrantů. Imigranti jsou zklamáni, protože azylový proces není rychlý a nemohou hned přistěhovat svoje rodiny. Dalším z důvodů je studené podnebí a jiná mentalita místních lidí. Nejvíce žádostí stahují Iráčané.

Calais: „Proti běžencům demonstrovat nebudete!“

130 demonstrantů, organizovaných hnutím Generace identity, zablokovalo příjezdové cesty do města Calais. Protestovali proti situaci, kdy do města a místního „tábora Džungle“ proudí stovky migrantů ve snaze ilegálně se dostat do Británie. Dopouštějí se ve městě krádeží, násilností, napadají projíždějící řidiče. Francouzská policie, která se proti migrantům bojí zasahovat a není schopná zajistit obyvatelům Calais jedno z elementárních práv – právo na bezpečí – rozehnala protest za pomoci slzného plynu a obušků a zadržela 14 francouzských občanů.

Integrace? muslimské dívky bez základního vzdělání

Vdát se a rodit děti: Jen 33% dívek z egyptských rodin smí dokončit povinnou devítiletou docházku a jen o něco málo lepší to bývá u rodin pákistánských či marockých. 45,5% dívek z egyptských rodin opouští školu už po prvních pěti ročnících. U senegalských rodin je to dokonce 47%. V případě chlapců je situace ale naprosto odlišná.

Geert Wilders před soudem

Známý nizozemský politik jde k soudu za výrok, že chce v zemi méně Maročanů. Za vystupování proti islámu byl souzen už v roce 2011, kdy žádal, aby delikventi byli zbaveni občanství a deportováni do země původu a za to, že srovnal Korán s Mein Kampfem. Byl osvobozen, protože kritika náboženství není trestným činem. Wilders žije už od roku 2004 pod 24hodinovou ochranou, přesněji od doby, kdy byl zavražděn režisér Theo van Gogh kvůl filmu kritizujeícímu islám. Jeho Strana svobody (PVV) by podle posledních průzkumů veřejného mínění s přehledem zvítězila v parlamentních volbách.
Každý týden se skupina lidí kolem IVČRN a IVČRN News pokusí přinést souhrn zpráv, které v mediích nenajdete a to ve formátu PDF k tisku. Kdo byste se chtěli aktivně zapojit do informování veřejnosti pomocí Samizdatu, můžete si ho stáhnout, vytisknout v práci na černobílou A4ku a nechat třeba v autobuse, na nádraží nebo v jídelně na stole. Dejte, prosím, informace také lidem, kteří nejsou na fb a pošlete jim buď odkaz nebo celé PDF mailem. Děkujeme za připojení se.
Na shledanou zase za týden.
>Stáhnout SAMIZDAT 20.3.2016<
SAMIZDAT-STAHNOUT

Komentáře

comments