Saúdská Arábie, člen Rady pro lidská práva OSN, dosáhla letos první stovky popravených setnutím hlavy. Je to již víc, než za celý loňský rok

Vyšlo na IVČRN dne 21.6.2015 (link)

Jemné kulturní rozdíly:
“Gratulujeme” Saúdské Arábii, která je členem Rady pro lidská práva OSN, k pondělnímu rekordu – v letošním roce dosáhli prvních 100 osob popravených setnutím. To je už víc než za celý loňský rok – a má to slušně našlápnuté k překonání “rekordního” roku 1995, kdy popravili 192 lidí.

Mecca_Saudi_Arabia

Možná i s ohledem na tyto “úspěchy” doporučuje naše Ministerstvo zahraničí: “Při jednání se saúdským partnerem je zvykem nejprve zahájit rozhovor obecnými tématy, např. o klimatických podmínkách, o sportu, o významných událostech v zemi či světě, je však vhodné se zdržet jakýchkoliv kritických komentářů k odlišnostem způsobu života a myšlení v SAK, saúdský partner rovněž nebude kritizovat způsob života a myšlení v ČR.
Saúdský partner uvítá, pokud sami berete na zřetel časy modliteb a požádáte o přerušení nedokončeného jednání, abyste umožnili saúdskému partnerovi odebrat se na modlitbu (cca 30 minut). (…)
Je vhodné saúdského partnera, na němž nám záleží, OBDAROVAT. Vhodným dárkem je především český křišťál, nepřijatelné jsou jakékoliv dárky s náznaky křesťanské či jiné než islámské náboženské symboliky a nedostatečně oděnými ženami. (…)
Saúdský partner uvítá rovněž informace o ČR, je však třeba dávat pozor, aby případné informační materiály či publikace neobsahovaly nadměrné množství zobrazení náboženských křesťanských staveb a symbolů, nepřijatelné jsou publikace se zaměřením na židovskou symboliku či židovské památky v ČR.”

Saudi_Arabia

Zdroj informací:
http://www.egyptindependent.com/…/saudi-arabia-beheads-100t…
http://www.mzv.cz/…/encyklopedie_statu/blizky_vychod/saudsk…

Diskuze:

Jemné kulturní rozdíly: “Gratulujeme” Saúdské Arábii, která je členem Rady pro lidská práva OSN, k pondělnímu rekordu -…

Posted by Islám v České republice nechceme on 21. červen 2015

Komentáře

comments