Schváleno. Česko přijme 153 křesťanských uprchlíků z Iráku

Vyšlo na IVČRN dne 15.12.2015 (link)

Udělením azylu 37 rodinám pronásledovaných křesťanů k nám legálně přicházejí lidé, kteří moc dobře vědí, co je islám zač, chtějí u nás žít a pracovat. Celý projekt je zásluhou křesťanské nadace Generace21, která rodiny na místě vybrala a prověřila. Přijetí a začátek pobytu azylantů financují ze svých vlastních zdrojů, pomocí dobrovolníků a sbírek.

christian_refugees_Iraq

Děkujeme jim, že to za dlouhé měsíce jednání s naší vládou nevzdali, ani když to vypadalo beznadějně, a nakonec tak vládu skutečně přiměli, aby legální přesídlení povolila.

christian_Iraq_nun

O této aktivitě jsme informovali několikrát, pokud chcete vědět víc, můžete třeba zde:

http://www.gen21.cz/aktualni-informace/
https://www.ivcrn.cz/reportaz-z-iraku-kde-skoncili-krestans…/

iraq woman w children

Proč vznikla tato iniciativa a co chce? Dan Drápal:

Likvidace židů v arabském světě je prakticky dokončena. Nyní nastává likvidace křesťanů. Pokud nedojde k nějaké zásadní změně – a na obzoru nevidím nic, co by jí nasvědčovalo – budou během této generace zlikvidovány kdysi milionové menšiny v Sýrii a Iráku. Zatímco alespoň část židů mohla utéci do Izraele, křesťané z Blízkého východu nemají kam.

Několik mých známých se pokouší s tím něco málo udělat. Byl jsem požádán, zda bych nezískal nějakou podporu pro myšlenku přijetí několika desítek či stovek iráckých křesťanů do České republiky. Oslovil jsem jedno grémium – nebudu říkat které, protože je to celkem jedno – a slyšel jsem řadu rozumně znějících argumentů, proč to nejde. Má první vnitřní reakce byla lítost, hněv a vztek. Nu, jsem už několik desetiletí křesťanem a věřím Písmu, v němž se mimo jiné píše, že lidským hněvem Boží spravedlnost prosadit nelze. Volal jsem na různé strany, radil jsem se s některými lidmi, a stále lépe jsem chápal důvody, proč to vlastně nelze. A přemýšlel jsem o lidech, které obdivuji a kteří to dokázali….

iraq-christians

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/schvaleno-cesko-prijme-153-krestanskych-uprchliku-z-iraku_365656.html
Diskuze:

Udělením azylu 37 rodinám pronásledovaných křesťanů k nám legálně přicházejí lidé, kteří moc dobře vědí, co je islám zač…

Zveřejnil(a) Islám v České republice nechceme dne 15. prosinec 2015

Komentáře

comments