Shrnutí včerejšího summitu EU – Turecko. Tureckých 72 požadavků jako 72 pannen v ráji?

eu-turkey-byzanc-fall-otoman-khalifatVyšlo na FB IVČRN dne 8.3.2016 – Turecko přišlo se seznamem 72 požadavků. Mimojiné chce další 3 miliardy EUR k již třem slíbeným (nejprve dokonce 20 miliard EUR), zavedení bezvízového styku, otevření přístupových kapitol atd.
Součástí dohody má být i přijetí stejného počtu „Syřanů“ z Turecka, kolik jich EU vrátí z řeckých ostrovů. V duchu scénky Š+G „nechci slevu zadarmo“. (Říkají tomu jeden za jenoho)
Sobotka opět prohlásil, že ČR přijme nejméně 4800 imigrantů (po slučování rodin cca 25 000). Opět tedy ukázal, že již nadiktovaným kvótám se na rozdíl od Slovenska či Maďarska bránit nemíní a bude je plnit. U Sobotky a spol. navíc není žádná záruka, že v budoucnu nekývnou na další kvóty. Tlak Evropské komise a Německa na další přerozdělování imigrantů přímo z Turecka samozřejmě bude sílit.
Samotná dohoda s Tureckem uzavřena zatím nebyla, vše však nasvědčuje tomu, že EU vydírání Tureckem ustoupí. Rozhodnout se má nejpozději na dalším summitu 17. 3. 2016 .

P.S. Až za pár týdnů opět zesílí migrační trasy přes Středozemní moře ze severní Afriky, zavede EU bezvízový styk s polovinou Afriky, dá jim X miliard a taky uzavře dohodu „kus za kus“? Nikdo by se nemohl divit. Včerejší summit jasně ukázal, co nám v Evropě i v ČR vládne za zoufalce.

Komentáře

comments