Šiřte salafismus a postavte se tmářství wahhábismu

Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve apeloval na přední francouzské muslimské představitele, aby šířili “osvícený islám”, a postavili se tak proti tomu, co nazval tmářskými názory samozvaného Islámského státu (IS). (link na článek)

Komentář ke zprávě: Západní vládnoucí “elity” jsou úplně mimo a neumí islám. Snad každý podporovatel ideje, že Islám v ČR nechceme,​ rozumí islámu 10krát více jak všichni politici u kormidla dohromady. Západ přikáže šířit “osvícený islám”, ale netuší co to je. Přitom má svůj akademický islám, který by šel srovnat nejlépe s neonacismem. Prostě začněme lhát o prorokovi Mohammedovi.

Udělejme z Mohammeda druhého Ježíše. Zatajme jeho masakry, sexuální deviace, sadismus a úchylnou etiku pouštního lupiče. Natočmě krásný dokument, kde bude šířit mír a vynechme ty špatné pasáže, kde se sekají hlavy. Jenže Korán, životopis Mohammeda a hadísy zůstavají stále stejné. Na Al Azharu se učí přímo v arabštině a nějaký akademický islám z Evropy pravdu nezmění. Navíc je akademický islám součástí jejich strategie a používá se při ziskávání konvertitů a celých společností.

Osvícený islám a věda

Osvícený islám je v podstatě salafismus, tj čistý islám, bez pozdějších úprav, který nyní na Západě rozkvétá a šíří sesalafi. Jeho pozadí stojí na univerzitě Al-Azhar. Vrací se zpátky ke kořenům posledního proroka Mohammeda a jeho společníků a nejbližších následníků jako byl například první Khalifa Abu Bakr, po kterém je pojmenován aktuální Khalifa Islámského státu. Jeho dialog byl v jeho době rozhodně účinný a tak po smrti Mohammeda sjednotil celé arabské území za jediný rok a všechny odpadlíky a ty, kdo nedodržovali islám pořádně, nechal zabít nebo vyhnat.

V otázce “vědy”, která k osvícenectví paří, se salafismus obrací ke “zlaté” éře islámu, kdy byl na vrcholu filosoficky a vědecky. Islámské osvícenectví tedy používá svojí islámskou vědu. Ne naší Západní zkaženou vědu. Že to byl zlatý věk “navzdory” islámu a spousta vědců byla “nemuslimů/konvertitů” je jiná stránka věci. Stále se tedy jedná o osvícení do vědy a společnost z 8 – 13.století.

Salafisté versus wahhábisté versus Islámský státislam-history-salafi

Mohou se tedy salafističtí osvícenci vymezit proti Islámskému státu? Maximálně jako ke konkurenci. IS reprezentuje mix wahhábismu a salafismu okořeněný o islámské legendy a mystiku v jedné ideologii. Takže ve velké většině nemají proti postupům žádné argumenty. Můžou se přít o to, jestli zbořit hrobku Mohammeda nebo jestli Islámský stát dostatečně ověřuje, zda popravuje opravdové odpadlíky a zda je správně vykonáván Šaría soud.

-CG

Reakce je na přesdílený článek od CSPI.cz zde:

Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve apeloval na přední francouzské muslimské představitele, aby šířili “osvícen…

Posted by Centrum pro studium politického islámu, Česká republika on Thursday, January 28, 2016

Originální článek:http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/67735/sirte-osviceny-islam-vybidla-francie-muslimske-vudce.html

Komentáře

comments