Skandální iDnes: testovali kebabárny, v celém článku přesto nezmínili halal porážky(!) ani nepodvazování jícnu

neomráčená halal/kosher porážka. Zvíře je i přes extrémně hluboký řez zřetelně stále při vědomí a drží udrží svou hlavu vzpřímeně

STOP HALAL: Jak vypadá naprosto nevyvážené zpravodajství o činnosti Nedotnutených dnes ilustrovala novinářka “Magdalena Nová” na zpravodajském serveru iDnes.

Dlouhý článek o kebabech a kebabárnách, extenzivně rozebírající složení (fosfáty, jiné druhy masa) – A V CELÉM ČLÁNKU NENÍ ANI ZMÍNKA O RITUÁLNÍCH PORÁŽKÁCH, NEOMRAČOVÁNÍ ZVÍŘAT ČÍ NEPODVAZOVÁNÍ JÍCNU A S TÍM SOUVISEJÍCÍ MOŽNOU KONTAMINACI E. COLI.

Podle našich výzkumů a dlouhodobých zkušeností většina kebabáren odebírá “masové” šišky od halal dodavatelů, což znamená, že zvíře nebylo před podříznutím omráčeno jako u konvenčních porážek, nebyl podvázán jícen než podříznuté zvíře zavěsili hlavou dolů, takže mohl obsah žaludku kontaminovat maso.

Dále autorka nezmínila halal-daň, která se z každého kilogramu halal masa – tedy i kebabů – platí muslimským obcím, případně halal certifikačním autoritám (typicky muslimští duchovní).

zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/test-a-spotrebitel/test-kebab-doner.A191118_110016_test_ven

převzato od iniciativy STOP HALAL

Komentáře

comments