Skryté náklady imigrace: v Německu docházejí peníze ze zdravotního pojištění

Německé zdravotní pojišťovny dosáhly rekordního počtu neplatících pojištěnců. Způsobeno je to neomezeným přístupem migrantů do sociálních systémů. Koncem roku 2016 bylo v tichosti rozhodnuto, že lékařská péče migrantů má být financována z úspor povinného zdravotního pojištění, tzv. likvidit rezervy.

 

Jednoduše řečeno: Nelze předpokládat, že statisíce migrantů budou kdy přispívat do pokladen zdravotních pojišťoven. Náklady tedy budou nést dlouhodobí pojištěnci. Nejvíce dopadnou na ty nejzranitelnější, kteří si nemohou na léčbu přispívat připojištěním.

 

Ještě před rokem se z důvodu politické korektnosti o problému nemluvilo, nyní se již nedá zamlčet a z pojišťoven se ozývá volání po výrazně vyšším zdanění přispěvatelů. Z pojištění, které si občané v dobré víře platili, se stal obchod se samoobsluhou. Problém se dal ale předvídat a byl pouze odsunut do budoucnosti, aby nezpochybnil politiku vítání Angely Merkelové. Nyní se už zamlčet nedá.

 

A právě proto se CDU / CSU a SPD nejspíš brzy dohodnou na novém systému pojištění. Systémová změna znemožní srovnání a je ideální na zakrytí odpovědnosti za financování pohromy v systému zdravotní péče.

 

Upraveno s použitím překladu Heleny Mallotové

 

http://www.achgut.com/artikel/fluechtlingskosten_warum_die_buergerversicherung_kommt

 

https://www.welt.de/wirtschaft/article172031997/GKV-Migranten-sorgen-fuer-Mitglieder-Rekord-der-Krankenkassen.html

 

 

Komentáře

comments