Stížnost na stážistku Barboru Janauerovou, nepravdivé údaje v článku a neautorizovaný rozhovor

Vážený pane šéfredaktore,

je mou nemilou povinností vás upozornit na naprosto neprofesionální, v mnoha ohledech nepravdivý, manipulativní a i přes domluvu a urgence z mé strany – NEAUTORIZOVANÝ článek vaší (zřejmě) stážistky Barbory Janauerové.

http://respekt.ihned.cz/c1-63187360-ostuda-ceskeho-skolstvi

Cituji zcela prokazatelné nepravdy:

“V režii ministra marcela Chládka ovšem byla tato podpora bez udání důvodu zrušena.”

– Ministr Chládek podporu zrušil kvůli stížnostem rodičů, což je oficiální stanovisko ministerstva.

“O spolku, coby “krajně pravicovém subjektu” informuje již delší dobu BIS ve zprávách, ve kterých upozorňuje na nebezpečí spojená s neonacisty.

– BIS o ničem takovém neinformuje – výroční zprávy BIS jsou k dispozici na webu.
Označovat nás za krajně pravicový subjekt je holý nesmysl, (vymyšlený slečnou Janauerovou) a to i s přihlédnutím k tomu, že jsme v srpnu a před týdnem vyzývali vládu k přijímání uprchlíků z BV.

Zpráva BIS naopak říká toto:

“BIS se zabývala vývojovými trendy náboženské radikalizace ve vztahu k našemu území. Také v roce 2013 BIS zaznamenala napodobování některých tendencí známých z muslimských komunit v západní Evropě, například dalšího postupného prosazování islámského práva v ČR. Společenské podmínky v naší zemi nebyly v roce 2013 pro aplikaci dílčích částí islámského práva v prostředí české muslimské komunity vhodné. Proto se někteří čeští muslimové a jejich sympatizanti snažili zlepšit obraz islámu a islámských hodnot v očích české veřejnosti.
Nejen na výše uvedené úsilí, ale i na některé projevy islámu reagovala islamoskeptická část české veřejnosti kriticky. Cílem kritiky bylo vše, co je obecně považováno za projevy islamismu v českém prostředí, včetně medializovaného nošení muslimských šátků ve školských zařízeních, internetové výzvy k zapojení do bojů v Sýrii, výroků významných představitelů českých muslimů či výstavby nových modliteben. BIS v průběhu roku 2013 zaregistrovala široké spektrum projevů islamoskepticismu, od umírněné kritiky až po radikálnější slovní útoky. Reakce na projevy muslimů v ČR byly hojně publikované zejména na internetu. Některé formy slovních útoků však mohou radikalizovat i doposud umírněné muslimy. V roce 2013 však BIS v prostředí českých muslimů nezaznamenala případ radikalizace ve spojitosti s působením islamoskeptic­ké scény.”

Případ Martina Konvičky a citace pana rektora JČU Grubhoffera, také jistě není v pořádku, ale to si bude pan docent Konvička řešit sám.

Případ kyberšikany zřejmě psychicky nemocné slečny Romancové, která si nás jezdí přes půl republiky fotogravovat a schovává se přitom ve křoví, by měla sama řešit podáním TO, nebo vyhledáním odborné pomoci.

Slečna studuje kyberbezpečnost a jsme si již téměř jisti, že právě ona se nám neustále pokouší hacknout stránky a je velmi pravděpodobné, že své “fake profily” si zakládá sama.
Jelikož tedy z principu nemůže mít slečna Romancová ke smyšlenkám důkazy,  prosíme o stažení podobných nepodložených nesmyslů z článku.

Vzhledem k tomu, že část textu citující můj rozhovor se slečnou Janauerovou nebyla autorizována, tak bych rád upozornil na zjevně schválně uvedené nepravdy a manipulace, kterých “se povedlo” na to, že citace byly jen dvě, opravdu hodně:

“Islám prý nemá rád od doby, kdy přechodně žil u příbuzných v Izraeli a tamní palestinci mu říkali, …”
Tato pasáž je naprosto nesmyslný sled smyšlenek, nepravd a špatných citací: nepravdivá část o spaní s matkami, – část muslimů pod propagandou tvrdí, že “Evropané” spí se svými matkami, protože nemají Korán a tedy zákon. dále nepravdivá  – “u příbuzných”, že považuji za nutné ji celou vyjmout či případně při zachování myšlenky a citace nejlépe nahradit:

“nemá rád od doby, kdy se z rozhovorů s muslimy převážně z blízkého východu dozvěděl například takové nesmysly jako, že Evropané spí se svými matkami, protože nemají Korán a tedy zákon nebo, že židé jsou opice a prasata, což ho přesvědčilo o nebezpečí islámské ideologie a její propagandy”

Rozhovor jsem si nahrával.

Doufám, že pro slečnu Janauerovou z tohoto neprofesionalismu a záměrného šíření nepravd vyvodíte důsledky, stejně jako doufám, že odstraníte, nebo upravíte zmíňěné pasáže v textu, některé části jsou již žalovatelné.

Je mi jasné, že názorově nesouhlasíme, ale vím, že pořád dáte na profesionální etiku.

S pozdravem,

Artur Fišer, tiskový mluvčí IvČRN

www.ivcrn.cz

10644528_10152745989712938_5526161278154637094_n

Komentáře

comments