STOP HALAL: mlékárna Hlinsko poslala od loňského roku již 70 000,- pražské islámské nadaci

STOP HALAL: Tatra – Mlékárna Hlinsko, a.s. – společnost podporující islámskou krutost Halal.
Občas je potřeba přimpomenout které firmy se financováním podílejí na podpoře šíření islamistických tradic a ideologie skrývající se za náboženství. https://www.facebook.com/tatramleko/
V roce 2016 jsme upozornili, že Mlékárna Hlinsko částkou 30.000 Kč přispěla na šíření islámu v ČR. Letos firma svou podporu na šíření islamizace zvýšila na 40.000 Kč.
Chápeme, že peníze vlastníkům rozhodně nesmrdí a když jde o kšeft, tak dodají každému kdo zaplatí. Konzumenti a spotřebitelé by však měli mít možnost vyjádřit svůj názor na takovéto chování. Týká se to i místních spotřebitelů. V dnešním globalizovaném trhu se snadno stane, že na trhu dojde ke zvýšení cen a absenci některých potravin, jen proto, že výrobce dá přednost zahraničnímu konzumentovi. V současnosti je nemožné si nevšimnout vzrůstající ceny másla.
Výrobky certifikované Halal je možné zakoupit i na našem trhu, jak prokazují fotografie našeho příznivce.
Velkým problémem spojeným s certifikací je i změna způsobu hygienizace v provozech společností s certifikací Halal. Obvyklý účinný způsob očisty za pomoci neškodných látek obsahujících alkohol jsou nahrazovány méně spolehlivými způsoby.
Je smutné, že k tomuto velké mlékárny nutí i své subdodavatele. Obzvláště podrazácký způsob volí mlékárna Madeta. Madeta svým zaměstnancům zakazuje i nošení řetízků z křížkem aby to náhodou nepoškodilo citlivou duši arabských konzumentů vyznávajících mírumilovné mohamedánské náboženství. https://www.facebook.com/pg/Madeta.AS/reviews
Madeta v loňském roce vypověděla smlouvu většině svých dodavatelů mimo jiné právě proto, aby je donutila změnit výrobní postupy ve prospěch islámu. S ohledem na velikost společnosti, toto opatření postihlo minimálně třetinu trhu s mlékem a zvláště trh se syrovátkou a polotovary.

Konzumenti mají zatím možnost volit konkurenční výrobky nebo výrobky firem, které týrání zvířat odmítají stejně jako obchodování s režimy podporujícími islámskou krutost. Jestliže budeme nevšímaví, může se stát, že brzy budeme všichni konzumovat pouze islámskou rituální stravu. Každý také může napsat svůj názor přímo výrobcům. Jistě je to potěší.

Propojování dobrovolných i nedobrovolných poplatků a darů pro muslimské obce s islámským extremismem je nyní předmětem zprávy Britského ministerstva Vnitra. http://zpravy.idnes.cz/financovani-extremi…/zahranicni.aspx…
Je třeba si uvědomit, že poplatky Halal a poplatky založené na islámském právu šária končí všechny na stejných účtech a jejich použití je tak stejné. Není možné říct, že když výrobce zaplatí “výpalné” v podobě Halal poplatku jde jen o neškodnou záležitost sloužící obchodu.
Různé poplatky sloužící islamizaci je možné vidět v přiložené tabulce. Platit musí každý, křesťané nejvíc.

 

 

Komentáře

comments