Takový “Zahraniční program IVČRN” slovy Františka Večerníka

Vyšlo na IVČRN dne 30.11.2014 (link)

Od Františka Večerníka, našeho příznivce, kterého si osobně velmi vážím. A klidně bych to prosazoval jako “zahraniční program” IvČRN
(MK-admin)

2014-11-30_12-58-50

Stejně bych byl rád, kdyby se mi někdy podařilo pochopit situaci na Ukrajině. Na jednu stranu, nedělám si iluze o současné ukrajinské vládě, hlavně když se bratříčkuje s islamisty. Když se na to podívám historicky, tak zase jejich nenávist k rusům docela chápu. Nedivím se, že se za války měli tendenci přidávat k němcům. Mě by taky všechno připadalo lepší než rudý car. Ve 2. sv. válce šlo prostě o dva démony, z nichž jeden nebyl lepší než druhý – Hitler a Stalin. Ani jeden nebojoval za dobrou věc. A když jste mezi dvěma čerty, tak se přidáte logicky k tomu, kdo se vám zdá alespoň maličko lepší.

Ale zpět k současnosti. Máme zde informace z ruských a evropských médií. Ale ani o jedněch nemám žádné iluze. Chápu, že obyvatelům východní Ukrajiny se protiruské směřování nové vlády nelíbí. A jsme u té nešťastné tradice sovětského prostoru řešit konflikty tanky. Na druho stranu se Rusko se zavázalo zachovávat územní integritu Ukrajiny. Každá země se bude proti separatistům logicky bránit. Putin je imperialista. Ano, Rusko velice pozvedl a obyčejní lidé, kteří na všechno kašlou a do ničeho se nemíchají ho musí mít docela rádi. Nicméně si myslím, že člověk, který pracoval v KGB (Stb, Stasi..), prostě z principu musí být hajzl. Pokud jsem imperialista, a mám “koule až na zem” jo, řeknu na férovku, chci Krym, Východní Ukrajinu, Pobaltí, Finsko… tak tam posílám svojí armádu. Jo, beru.

Chovala se takhle v minulosti většina mocností. Ale ty čachry s “neoznačenými vojáky”. přelety stíhaček, to mě sere. Přece těm “ukrajinským povstalcům” nikdo nepřimaloval ve Photoshopu supermoderní ruskou výzbroj a výstroj. Ruským médiím (která od rozpadu SSSR prošla jen minimální obrodou) prostě věřit nemůžu, stejně jako sluníčkovým médiím evropským.

Rusové (i když vím, že tam žije spousta dobrých lidí) mají bohužel jako národ minimální schopnost sebereflexe, schopnost vidět Putina jako samolibého diktátora (stačí se podívat na jeho snímky, kde se věnuje všemu s šíří a dokonalostí Chucka Norrise) Stalina jako krvavou bestii a ruské války jako průšvihy a zbytečná jatka, kde je zachránilo jen to, že “nas mnogo”. A my, jsouce právem zhnuseni Evropou a Islámem, se (zase jsme u toho) přidáváme k “o trochu menšímu čertu”. Přiznejme si, jediný Putinův klad pro nás je to, že je představitelem dnes asi jediné protiislámské mocnosti. Pokud někdo povolaný v Rusku neřekne, že do roku 1917 doteď to bylo prostě špatně a lidi to nepřijmou alespoň trochu zasvé, věřit jim nemůžu. Sorry, slušní Rusové.

Ukrajina by prostě měla fungovat jako “cordon saniteur” a ani Evropa, ani Rusové se do jejích vnitřních záležitostí nemíchat.
Západním médiím, korektním až za hrob a retušujícím černochy z protiislámských demonstrací, taky věřit nemůžu. Hledání pravdy v konspiračních teoriích je hledání hodně malé jehly v obřím stohu.

Co z toho plyne pro nás?
Připadá mi, že kdyby se chtěl náš národ k někomu přimknout, nemá moc ke komu.
Evropa? Ne, Sluníčkový islámistán, kde se děti ve školce učí navlékat kondomy, NECHCI.
Rusko? Ne, děkuji Vladimira Norrisoviče Putina a jeho pojetí demokracie, při vzpomínce na rok 1968, taky NECHCI.
USA? Kde je všechno převrácené na hlavu, totální úpadek lidské morálky a hodnot, a prezident muslim? Taky NECHCI.
Čína? Ohavný koktejl toho, co jsem napsal o Rusku a USA. Ti nechají vlastní babičku dřít 18 hodin v továrně a pak z ní umelou masokostní moučku, pokud se dobře prodá. Taky NECHCI.

Asi zkrátka budeme muset přestat leštit ega výše uvedeným a semknout s těmi, komu v Evropě zůstalo trochu rozumu (napadají mě lehce nacionalistické a neislamizované země býv. východního bloku) postavit se na vlastní nohy, zbavit se parazitů (ať práce se štítících nebo živících se podvodně), přestat být montovnou, skladištěm, pračkou na peníze a odpadním košem Evropy a znovu se stát silným, vlasteneckým státem, kde bude úcta k vlasti a lidské práci. Myslím, že na to máme dobrého prezidenta, pokud trochu vyladí slovník a nebude se podbízet. Nebyl dobrým premiérem, ale jsem rád, že je na hradě.

Neosobuji si právo na pravdu. Nejsem papež (to bych se asi klaněl před vším, co má věž Proto pokud je někdo obdařen lepšími informacemi než já, jsem připraven své názory korigovat.

Diskuze k článku viz link FB nahoře

Komentáře

comments