Tichý pochod žen proti útisku v islámu

Vyšlo na IVČRN dne 30.7.2015 (link)

Pro ženy: Buďte tam.

 

pochod_zen_III

https://www.facebook.com/events/996590157040352/

TICHÝ POCHOD ŽEN PROTI týrání žen v ISLÁMU
19. 8. 2015 – 15 hodin

Motto:
Vadí vám utrpení žen? Obřízka, časté bití, nemožnost vybrat si partnera, častá znásilnění… To vše je každodenní úděl žen žijících v islámských zemích. Práva žen v islámu jsou krutě pošlapávána. Nechceme k tomu mlčet. Chceme vyjádřit podporu ženám, které nemohou vyjadřovat své názory a postoje. My můžeme, tak to činíme!
Dne 19. 8. 2015 se sejdeme u pamětní desky Františky Plamínkové a tichým pochodem se přemístíme před Úřad vlády. Vyjádříme tak náš názor proti podřadnému postavení žen v islámu. Ceníme si našich vydobytých práv a nehodláme se jich vzdávat ve jménu tolerance k netolerantní a zpátečnické ideologii.
Náš pochod je tichou podporou všem ženám utiskovaným náboženskou ideologií islámu a je také vyjádřením respektu k jezídským bojovnicím a všem odvážným protiislámským aktivistkám jako jsou Hirsi Ali, Sabatina James a ke všem další často bezejmenným bojovnicím za svobodu.
Pochodu se samozřejmě mohou zúčastnit i muži, kteří ctí práva žen. Náš pochod je také vyjádřením podpory bojovníkům za práva umělců, myslitelů a blogerů působících v muslimském světě. Jejich snaha o svobodné vyjadřování je odměňována vězněním, bičováním či jinou perzekucí.
Přijďte podpořit svou účastí trpící ženy a všechny pronásledované svobodné a kreativní bytosti, které svou tvorbou upozorňují na islámský útisk nejen žen. Zapojte se, a vyjádřete tak i vy svůj nesouhlas s islámským tmářstvím. Je to to nejmenší, co můžeme pro trpící v islámu vykonat!

Diskuze:

Pro ženy: Buďte tam. https://www.facebook.com/events/996590157040352/

Posted by Islám v České republice nechceme on 30. červenec 2015

Komentáře

comments