Tolerance neznamená tolerovat netoleranci

Vyšlo na IVČRN dne 23.10.2014 (link)

Scénář je zatím všude stejný, ať jde o Švédsko, Dánsko, Německo nebo Kanadu, otevírají se dveře a peněženky muslimům. Ustupuje se, zřejmě podle hesla moudřejší ustoupí. Jenže už není kam ustupovat, Německo díky muslimským imigrantům hloupne a nebude si moci udržet ráz pracovitého národa, ve školách se místo soutěžení propaguje rovnost na úrovni negramotů, kteří ani neumí německy.

Sociální systém je přetížený, policie nestíhá, nebo nesmí umravňovat muslimy, rostoucí počty vražd, pronikání šárie do právního systému, znásilnění, terorismus, násilí, no-go zóny…

Chytřejší ustoupí, ale kam až?

Karl Popper, rakouský filozof napsal v roce 1942 po okupaci Rakouska v knize Otevřená společnost a její nepřátelé toto:

“Neomezená tolerance nutně vede k zániku tolerance.
Pokud rozšíříme neomezenou toleranci dokonce i na ty, kteří jsou netolerantní, potom budou tolerantní zničeni spolu se svou tolerancí.

V této formulaci nenaznačuji například, že bychom měli vždycky potlačovat projevy netolerantních filozofií, alespoň do té doby, dokud jim můžeme oponovat rozumnými argumenty a ve společnosti je držet v šachu, díky veřejnému mínění, potlačení by určitě nebylo moudré.

Ale měli bychom si vyhradit právo je potlačit, v případě nutnosti i silou, protože se může lehce ukázat, že nejsou připraveni setkat se s námi na naší úrovni rozumné debaty.
Tím, že odsoudíme jejich argumenty, mohou svým následovníkům zakázat naslouchat racionálním argumentům, protože jsou klamné a zavádějící, mohou je pak naučit odpovídat na argumenty pěstmi nebo pistolemi.

Proto bychom měli požadovat, ve jménu tolerance, právo netolerovat netolerantní.
Měli bychom tvrdit, že jakékoli hnutí, hlásající netoleranci staví samo sebe mimo zákon, a měli bychom považovat podněcování k netoleranci a pronásledování za trestný čin, stejně jako za něj považujeme navádění k vraždě, únosu nebo znovuoživení trhu s otroky.”

Některé národy a státy se od druhé světové války nepoučily, respektive ze strachu z netolerance přešly do stavu naprosté sebezničující tolerance, tady jsme ale v Čechách a nemáme k sebevraždě důvod, Islám tu nechceme a Islám tu zakážeme. Zkuste proto každý týden něco, byť drobného udělat, stůjte za svou kulturou a historií a předejte ji dětem.

1383710_10152829035312938_4701890404272114215_n

Diskuze k článku viz link FB nahoře

Komentáře

comments