Tiskový mluvčí IVČRN: Trumpův útok na Assada je jen demonstrací síly.

Byl oznámen ruské straně předem a tím pádem i Bašáru Assadovi. Ten tak z letecké základny mohl stáhnout několik letadel i vojenský personál, což také učinil, protože ztráty Sýrie počítá v jednotlivcích a ne desítkách mrtvých, zatím jde o pět můžu a pravděpodobně jednoho syrského generála, který upadl v nemilost a o útoku nebyl zpraven.
Bašár Assad by v této fázi války chemický útok nenařídil, brzy totiž bude Islámský stát poražen a bude se jednat o budoucnosti Sýrie a další vládě.
Vsázím své boty, že ruská verze událostí, tj., že nálet zničil chemický sklad se sarinem islamistické opozice je blíže pravdě než záminka k útoku Donalda Trumpa, jakkoli souzním s jeho snahou konečně ukázat USA jako rozhodného a silného hráče zahraniční politiky.

Argumenty regresivní levice, o tom, že Sarin nelze skladovat dlouho jsou liché, Sarin může být skladován az pět let.
Nejpravděpodobnější variantou je důkaz síly, před jednáním o další vládě v Sýrii a hlavně důkaz toho, že Donald Trump bude zas za USA hrát nejvyšší politický poker.

Aktualizace: Podle nejnovějších informací se zdá, že se nemohlo jednat o Sarin a v případě, že by se jednalo o Chlor, tak se letecký útok touto látkou nezdá pravděpodobný.

A už toho mám dost! Jako nadporučík v záloze, který si odkroutil vojnu u průzkumného praporu radiační a chemické…

Posted by David Štěpán on Thursday, April 6, 2017

Takže teď už média pochopila, že s tím sarinem je to blbost, takže začínají hovořit o použití chloru. Tak jen pro Vaši…

Posted by David Štěpán on Thursday, April 6, 2017

Artur Fišer, tiskový mluvčí IVČRN

 

Komentáře

comments