Ultralevičáci a sluníčka demonstrovali za větší imigraci – 20.2.2015 v Praze

V pátek 20.2.2015 se v Praze na Náměstí Republiky konala pro-imigrační demonstrace s průvodem. Byla hrdě propagovaná i na facebooku HateFree Culture. HateFree je projekt Agentury pro sociální začleňování a ta je odborem Úřadu vlády ČR.
Akci pořádali dále: “Iniciativa Ne Rasismu! a Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR s podporou dalších organizací, iniciativ a jednotlivců”. Podepisovala se také petice Amensty International za přijetí 1000 uprchlíků/imigrantů do ČR.
Záznam akce s výběrem toho co zaznělo – komentář našeho zpravodaje a fotografie z akce jsou pod videem.

Komentář:
Zkusím je posoudit stejně bez předsudků a tolerantně, jak naši oponenti posuzují účastníky protiislámských shromáždění. To znamená hlavně na základě vzhledu.
Byla tam spousta olezlých dredařů, týpků s černými brýlemi a kapucemi, hipsterů a těžko definovatelných exotů. Celkem to vypadalo, že tam byla přítomná a celou demonstraci tvořila tak 1/3 ultralevičáků a antifašistů. Tvořili také větší část v řadách organizátorů a řečníků.
Podle vzhledu se soudit nemá, ale někdy to člověku prostě nedá.
Třeba u osob s plackou na tričku “volím Karla”(portrét Karla Marxe), nebo zjevně se stylizujících do Che Guevary, idolu ultralevice a bezcharakterního vraha.
Pokud neřešíme vzhled, tak to bylo možná ještě horší, když zástupce iniciativy “Ne rasismu” – nepředstavil se – řekl: “budem se muset dotknout samých základů liberálního kapitalismu”. V průvodu pořadatelé skandovali do megafonů “no borders, no nation, no deportation” a “stop fašismu národa, volný pohyb svoboda”. K vidění byla hojnost krajně levicových transparentů a vlajek, na jednom například jasně “tolerantní a nenásilné” logo s človekem kopajícího do druhého ležícím na zemi. Kdo nevěří, ať si poslechne sestřih  a podívá se na obrázky.

. Bude i tohle téma pro novináře, když jim stojí za to spekulovat o propojení IVČRN a nácků?

Komentáře

comments