Uprchlík v rakouském Linz vyhrožoval sebevraždou. Nechutná mu jídlo, chtěl by zdarma kuřivo a lepší oblečení.

Vyšlo na IVČRN dne 4.6.2015 (link)

Ve stanovém městečku ve městě Linz, kde jsou ubytováni “uprchlíci”, hrozil Syřan, že se podřeže. Důvod: Byl nespokojený s množstvím jídla a že mu nechutná – dostali knedlík plněný masem a kyselým zelím. Očekával také, že dostane kuřivo zdarma a lepší oblečení. Hrozilo eskalování situace, když někteří azylanti se k protestu připojili – stěžujíc si i na kvalitu ubytování. Nelíbí se jim také, že nemají teplou večeři. Došlo na zapálení matrace. Bylo přivoláno sedm policejních aut s posádkou k uklidnění asi 50 mužů.

Ti po příjezdu na policii házeli balené jídlo, nachystané na večeři. V táboře v Linci je v současné době ubytovaných 160 žadatelů o azyl, dalších 40 je umístěno v tělocvičně policejního ředitelství. Detail: V policejní jídelně se vaří speciálně pro azyl, bez vepřového, protože většina mužů jsou muslimové. Syřan, jehož nervy nevydržely byl hospitalizován, podle policie, ve státní psychiatrické léčebně.
Podobný případ, stejně jako v Linci, se stal minulý týden v Bavorsku. Desítky lidí, převážně ze Senegalu, Mali a Eritrei se vzbouřilo v bavorském Indersdorfu. Žádali druhé teplé jídlo denně.
Když se policie přiblížila, setkala se s asi 40 agresivními žadateli o azyl, kteří porazili plot. Správce zástupce okresu, Alexander Krug, řekl, že Afričané by “raději každodenní kuře, rýže a brambory,” V současné době se zjišťuje, jak dalece by mohly být splněny požadavky žadatelů o azyl.”

http://news.ivcrn.cz/218-uprchlici-v-linzi-byly-nespokojeni-se-stravou-a-hazeli-ji-na-policii

Fluechtlinge_bewarfen_die_Polizei_mit_Essen-Aufstand_in_Linz-Story-456016_630x356px_73bc01891245ab8b4e4e4c229b3842e2__asyl_neue_zelte_f_r_fl_chtlinge_in_linz___jpg

Diskuze:

Ve stanovém městečku ve městě Linz, kde jsou ubytováni “uprchlíci”, hrozil Syřan, že se podřeže. Důvod: Byl nespokojený…

Posted by Islám v České republice nechceme on 4. červen 2015

Komentáře

comments