Útok na Zemana z OBSE

Vyšlo na IVČRN dne 3.2.

Už je tady zase pojem “islamofobie” a mediální masáspoz zemanž – asi že sobotní demonstrace se blíží…. Takže pomiliónté: Islamofobie je nesmyslný a intelektuálně nepoctivý termín, jehož jediným cílem je negativní nálepkou umlčet kritiky islámu. Islám je náboženská ideologie, tedy myšlenková soustava, a KRITIKA JAKÉKOLIV MYŠLENKOVÉ SOUSTAVY (nebo i její naprosté odmítnutí) JE ZÁKLADNÍM A NEZADATELNÝM PRÁVEM KAŽDÉHO ČLOVĚKA. Kromě toho je takový kritický přístup i základem moderní lidské civilizace. Srovnávat tuto kritiku s nenávistí k jednotlivým lidským bytostem, jako je antisemitismus, je naprosto nepřijatelné a neudržitelné.

Argumentační nesmysly bývají nástrojem propagandy. Ve snaze najít účelový klacek na “islamofoby” tady dospěla za hranici směšnosti paní odbornice Hesová, když vypustila nehoráznou pitomost – že kritika jakéhokoliv náboženství je de facto nemožná:

“Kritizovat lze určitou konkrétní ideologii (např. islamistickou ideologii určitého hnutí). Těžko lze ale kritizovat náboženství jako takové, protože zahrnuje bezpočet jevů, a v čisté formě, jak si jej představujeme, v reálném světě neexistuje. Kritizovat abstraktní pojem islámu je stejně absurdní, jako kritizovat „křesťanství“ nebo „budhismus“.

Komentář o islamofobii převzat od Martina Gusta, děkujeme.
Zdroj:http://hlidacipes.org/vyroky-prezidenta-zemana-jsou-jasne-…/

Komentáře

comments