Útoky proti muslimům, oko za oko nebo jen terorismus naopak ?

V Británii i Francii roste počet útoků proti muslimům, lidé jim oplácejí stejnou mincí – jako třeba při posledním útoku automobilem (1). IVČRN takové jednání odsuzuje, je to jen terorismus jako každý jiný. Nepřináší systémové řešení, spíš je oddaluje, a vlastně je to jen další útok proti dalším obětem islámu – samotným muslimům.

Takový útok, jakkoliv je jeho motivace zřejmá, povede k odsouzení útočníka do vězení, které nejspíš pro vysokou koncentraci muslimů v nápravném zařízení ani nepřežije. A muslimům se dál jen přiznají další vymoženosti ochrany a práva.

Za motivem takového skutku lze vidět jen frustraci ze stavu, na kterém se podílí především nezodpovědní politici, média, neziskovky a v neposlední řadě třeba facebook, tím jak intenzivně blokuje veškerou kritiku islámu a naopak pomáhá šířit islám.

Forma i cíl útoku jsou tedy kontraproduktivní. Smysluplným cílem by byly entity zodpovědné za import muslimů a jejich privilegování. I v případě ČR jde o řadu politiků a mediálně aktivních postav či spíše figurek. Ti všichni by měli pocítit zodpovědnost za to, co provádějí občanům České republiky, samozřejmě nenásilnou formou. Ale již formou intenzivního občanského odporu, kdy je stále řada legálních možností, jak pohrdání jimi dát najevo. A rozhodně je již více nevolit.

Námátkou a v náhodném pořadí můžeme jmenovat několik takových existencí:

Halík, Bělobrádek, Schwanzerberg, Faltová, Stropnický i s maminkou, Kalousek, Dinstbier, klan Šabatová – Uhl, Niedermaier, Polčák, Štětina, Zlatuška, Gabal, Sobotka, Šafr, Čulík, Moláček, Pánek, Rozumek, Hrebenár, Vymětal, Putna, Feri a nově i Drahoš – další tragický kandidát na prezidenta.

 

-JK-

1) http://zpravy.idnes.cz/utok-na-muslimi-v-parizi-08z-/zahranicni.aspx?c=A170629_211824_zahranicni_neh

Komentáře

comments