Uvnitř německých mešit se šíří strašné věty – zkušenosti knižně publikoval vítací redaktor německé ARD

Constantin Schreiber – mediální mladičká hvězda německého “sluníčkového” snu. Syn z politické rodiny, který se dal na práva a procestoval hlavně Blízký východ, naučil se arabsky a začal se zajímat o politiku tohoto regionu, kterou poznal od rodinného přítele. Jeho politicky korektní názory  a vizáž – bloňďák a modré oči – v kombinaci s jeho znalostí arabštiny a zájmem o vědu – zaujaly i média a tak pracoval taky mimojiné pro “wahabistickou” Al-Jazeeru. Byl a je ideálem pro německou státní televizi jako obraz technického a vědecky založeného Němce. Dokonce prováděl po regionu samotnou kancléřku Merkelovou. Zapojil se do podpory imigrace a  má image jako ochránce a integrátor migrantů – stojí i za jejich pozváním.

“Tak rád bych dal pozitivní příklad mešity, kde by byla jasná otevřenost a podpora soužití v Německu. Bohužel jsem nenašel ani náznak. Ale hledám dál.” – Constantin Schreiber

Do roku 2017 ukázkový hoch pro média a establishment, až do doby, než vydal v březnu 2017 knihu “Inside islam”. Prošel si 13 mešit hlavně v Berlíně. Navštívil mešity arabské i turecké. Nevybíral si ty, které za sebou mají skandál s nenávistnými kazateli, prostě běžný vzorek “euroislámu”.

Zjistil to, na co islámokritici včetně nás upozorňují už dlouho. V mešitách hrají divadlo pro média a pozorovatele, ale pokud přijdete na více přednášek do mešit neoficiálně, tak uslyšíte ten “pravý islám”: Dělení na my a oni. Šíření odporu k integraci, kafírům, jezídům, arménům, západnímu životu, sekularismu a dokonce i demokracii. A co je nejhorší – mešity jsou doslova narvané. Každý pátek plno. A noví “migranti” se sami diví, co tam slyší. Nemluvě o tureckých mešitách, kde se rovnou propaguje i turecký nacionalismus a běží tam politická agitace pro Erdoğana.

Constantin Schreiber aktuálně čelí velkému tlaku, protože je celá jeho práce brána jako útok na uprchlíky, islám a média. Pochází z katolické rodiny. Jeho rodiče, matka Elfi Schreiberová a otec Arno Schreiber, nemají s islámem nic společného. A rozhodně to nevypadá, že by konvertoval. Takže můžeme čekat nového islamofoba roku 2017.

Constantin Schreiber poskytl rozhovory o své knize a svých zjištěních. Ty rozhovory probíhají vždy podobně jako slavný rozhovor s Martinem Konvičkou a Barborou Kroužkovou – “A jak to víte? Neházejte je do jednoho pytle. Jak můžete poznat islám jen z 13 mešit ?” A další apologetické triky a argumentační fauly.

Ano prošel “pouze” 13 mešit, ne jednu každou v celém Německu. Nemá to být statistika, ale varování, ty věci se dějí a dějí se velmi často. Hlubší průzkum neexistuje, jen ta divadýlka pro média a statistiky. Schreiber opakovaně provedl i záznamy kázání a povídal si s imámy.

A prošel dalších 5 mešit pro svůj nový pořad – report z mešit. Když se ho redaktor ptal, jestli těch 5 dalších mešit bylo více v pořádku, odpověděl:
“Tak rád bych dal pozitivní příklad mešity, kde by byla jasná otevřenost a podpora soužití v Německu. Bohužel jsem nenašel ani náznak. Ale hledám dál.”

Zdroje a další informace v Němčině:

https://www.tagesschau.de/inland/moschee-report-101.htm

http://www.stern.de/panorama/gesellschaft/constantin-schreiber-in-deutschen-moscheen–vieles–was-er-hoerte–entsetzte-ihn-7391238.html

http://www.ksta.de/politik/-inside-islam–constantin-schreiber-ueber-die-problematische-seite-des-islam-26272868

http://www.ullsteinbuchverlage.de/nc/buch/details/inside-islam-9783430202183.html

https://twitter.com/constantinard?lang=de

http://www.zeit.de/gesellschaft/zeitgeschehen/2017-03/inside-islam-constantin-schreiber-moscheen-freitagspredigten
https://de.wikipedia.org/wiki/Constantin_Schreiber

 

 

Komentáře

comments