Už víc než 27 států USA odmítá přijímat syrské imigranty.

USA 2015

Republikánské státy USA odmítají přijímat syrské uprchlíky. I když naše média informovala o SEDMI státech, ve skutečnosti jich je víc než DVACET SEDM. Tento nesmysl šíří třeba Novinky, Týden, Blesk nebo E15, doufáme, že své informace urychleně zaktualizují. Zatímco na CNN včera psali o 27 státech, dnes je jejich výčet ještě delší, jak se další státy přidávají. „Ani vy, ani jakýkoli federální úředník nemůže zaručit, že se syrští uprchlíci nestanou součástí nějaké teroristické činnosti,“ napsal guvernér Texasu Greg v otevřeném dopise Obamovi. Obamova administrativa letos v září oznámila, že příští rok umožní vstup až 10 000 Syřanů.

Podle právních expertů prý zatím nemají státy pravomoc zamezit přijetí uprchlíků, pokud o jejich umístění na jejich území rozhodne federální vláda. Republikáni ve Sněmovně reprezentantů ale nemusí umožnit Obamovi prosadit do federálního rozpočtu peníze potřebné k uskutečnění tohoto kroku.

Republikánské vedení se dokáže poučit z minulosti a nehodlá si koledovat o další bostonský masakr nebo 11. září. Upřednostňovat ochranu imigrantů před ochranou vlastních občanů je naprosto nepochopitelný postoj. A zdá se, že i politicky neudržitelný. Dojde to někdy i politické reprezentaci EU?

-AS-

http://edition.cnn.com/2015/11/16/world/paris-attacks-syrian-refugees-backlash/

http://www.securitymagazin.cz/zpravy/americti-guverneri-nechteji-uprchliky-ze-syrie-1404048113.html

Vyšlo na FB IVČRN dne 18.11.2015 (link)

Republikánské státy USA odmítají přijímat syrské uprchlíky. I když naše média informovala o SEDMI státech, ve skuteč…

Posted by Islám v České republice nechceme on 18. listopad 2015

Komentáře

comments