V pasti politické korektnosti

Vyšlo na IVČRN dne 28.8.2015 (link)

“To, co se na nás z řady českých deníků a webových portálů v posledních týdnech hrne, lze bez velké nadsázky popsat jako pro-imigrační propagandu.”, píše Lukáš Visingr, vojenský a bezpečnostní analytik. … Alarmující je neexistence normální veřejné debaty o možných problémech a úporná snaha vytvářet dojem, že občané, kteří nesouhlasí s “imigrační politikou”, jsou extremistickou menšinou – přestože reálně jde o většinový názor.

“Mezi účastníky těchto akcí však zcela evidentně nepřevažují nějací vygumovaní „náckové“, nýbrž slušní a takříkajíc „normální“ lidé.

Překroucené polopravdy, účelově kamuflované lži, neochota o jistých otázkách vůbec hovořit, označování jakéhokoli nesouhlasu za „xenofobii“ a „rasismus“, to jsou příčiny, které ženou na náměstí občany, kteří mají (nezřídka bohužel právem) pocit, že mainstream politiků problémy ignoruje či zlehčuje, pokud je ještě nezhoršuje.

Ve skutečnosti je přece absurdní označit za „xenofoba“ či „rasistu“ každého, kdo se zeptá, zda příliv tisíců uprchlíků z kulturně zcela odlišných zemí nemůže opravdu přinášet nějaké potíže.

Stejně tak prostě není možné dávat nálepku „islamofoba“ každému, kdo si troufne se ptát, zda náhodou není jakýsi problém i v samotném islámu.”

http://echo24.cz/a/wJab5/ceska-xenofobie-media-a-politici-jsou-v-pasti-politicke-korektnosti

ct_panda_pic

 

Diskuze:

“To, co se na nás z řady českých deníků a webových portálů v posledních týdnech hrne, lze bez velké nadsázky popsat jako…

Posted by Islám v České republice nechceme on 27. srpen 2015

Komentáře

comments