Vaše zážitky a zkušenosti s imigrací a integrací migrantů v Německu

Vyšlo na IVČRN dne 5.10.2015 (link)

nemecko_imigrace

Před pár dny jsme se tu zeptali, zda máte nějaké zkušenosti s imigrační krizí v Německu. Níže vybíráme některé komentáře:


Kolegove myho taty se ho vyptavaji na moznosti koupe nemovitosti v CR. Zatim spis usmevne, nicmene podobne otazky padaji a radovi Nemci se zacinaji zorientovavat. Tito jsou z Rehau a Hofu (tedy n ikoliv “vychodnari”). Pro jistotu jeste tedy doplnim, ze se vyptavaji v souvislosti s uprchlickou krizi.

Moje sestra žije v Rakousku – je o hodně starší :((( jen říkala: myslela jsem, že “západ” je kolébkou demokracie a lidí, kteří chtějí pracovat a žít! Netušila jsem, že se na sklonku mého života dožiju hord, které chtějí vše zadarmo.
Váš budoucí život a úděl Vám nezávidím….

V pátek jsem nakládal ve Wetzlar. Je tam jeden z táborů. Lidé nešťastní, nemají žádné zastání, ani od policie. Cokoliv řeknou jsou hned pasováni na nácky. Na rohu ulice bylo fitko, kde holky cvičily aerobic, samozřejmě za okny prosklené tělocvičny. Na ulici stáli čmoudi a koukali na to, jako na kino. Chtěl jsem to vyfotit mobilem, ale bylo mi místním člověkem doporučeno, ať to ani nezkouším a ihned schovám telefon, že kdyby mne viděli byl by velký průser. Poflakujou se tam po ulicích, lidé mají strach. Ani se jim nedivím, když jsem to tam viděl.

Dnes mi volal kamarád pracující pro významný německý koncern a tento týden pobývající na služební cestě ve Stuttgartu. Podle jeho slov mu část německých kolegů poděkovala za postoj států východní Evropy k současné migrační krizi a vyjádřili naději, že náš postoj bude pevný i v dalších dnech. Ukazuje se, že postoje německého obyvatelstva se neliší od postojů nás východoevropanů, pouze mainstremová média se snaží realitu manipulovat a zkreslovat. Je pravdou, že díky bažinám politické korektnosti jsou občané sousedního Německa opatrnější ve vyjadřování ve veřejném prostoru, ale při rozhovorech v soukromí jsou stejně tvrdí a nekompromisní k nelegálním migrantům jako občané Slovenska, Česka, Polska a Maďarska. Celý mediální prostor ukazuje na ubohost novinářského stavu, kdy názory několika jednotlivců jsou vydávány za veřejné mínění!

Mám kamarádku ve vesnici cca 160 km od Mnichova. Vesnice má 200 obyvatel a mají všude plno arabu. Deti nemají ani tělocvik neboť tam mají nastěhovaný invazisty.

Podle slov mého kamaráda jsou debaty ve státní televizi vedeny ve stejném duchu jako na ČT, odpůrci neomezené migrace jsou komentátory nevybíravě napadáni a zesměšňováni. Situace je trochu odlišná u velkých deníků a nestátních televizních kanálů. Např. deník FAZ vyjádřil pochopení pro postoj zemí V4 a vyslovil našemu postoji podporu. Na jednom ze zpravodajských kanálů sledoval reportáž ze spolkové země Brémy, která se stala útočištěm velkého počtu lékařů a právníků z Iráku, dokument prý konstatoval, že integrace se nezdařila ani u takto vzdělaných lidí a položil si otázku, jak se může integrace zdařit u méně vzdělaných lidí přicházejících v současné době do Německa?

Žiji v Bavorsku, cca 90 km jižně od Mnichova. Jak to tu vypadá? Když jsem sem přišel, udivovalo mě, že si tu nikdo s ničím neláme hlavu. Kluk přijel před gymnázium na kole za 1500 Euro, opřel o zeď a šel do školy. Dnes by si nejraději udělal svářečák, aby si mohl kolo přivařit ke klandru. Stoupla kriminalita. Dvakrát se tu ti zmetci pokusili o znásilnění. V novinách o tom sice informují, ale článek vyjde na konci poslední strany a co do velikosti si nezadá s inzerátem na prodej ojetého kola, aby to náhodou nepoškodilo mediální obraz ubohých uprchlíků, kteří utíkají před válkou. Šestapadisátileté matce tří dětí, která 23 let bydlela v tomtéž bytě, za který každý měsíc řádně platila nájem, město neprodloužilo nájemní smlouvu, protože děti vyrostly a odstěhovaly se a ona přece nebude bydlet sama v třípokojovém bytě, který může dostat uprchlická rodina. K něčemu podobnému došlo v z Badensku-Würtembersku. Se svobodou projevu je to tu horší než v Československu v padesátých letech. Jsem rád, že mluvím česky a rusky, budu mít kam odejít, ale co budou dělat Němci, to netuším…

Ziji v BW a je to horsi kazdym dnem. Nejen, ze se nemci pomalu ale jiste radikalizuji,(coz, vzhledem k jejich nature) povazuji za horsi, nez by hned nekde protestovali, ale prestavaji se kontrolovat i v tom normalnim zivote. V patek jedou nakoupit treba do Kauflace, a ted tam, bez hlavy a paty, krouzi s tema vozejkama i ti imigranti. Jakmile vezmou neco do ruky, treba ovoce, zeleninu a pak to polozi zpatky, nikdo to do ruky uz nevezme. My s manzelem chodime na demonstrace, ale nikde se o nich moc nepise, media jsou pod horsi masazi, nez v ceska, i kdyz takova Idnes, to se jen tak nevidi.

Mně osobně případá, že mají strach o tom mluvit, protože když se kolegů Němců zeptám, tak většinou řeknou jenom, ja, ja, ist das scheise, a radši to nerozebíraj. Čert ví jak to je…

tak, přesně paní píše, ti vítači na těch německých nádražích co nám je ukazují v televizívh, tak ti jsou placeni . dávají jim 10 eur na hodinu, že tam přijdou a utvoří jim vítací kordon


Máte další zkušenosti? Napište to do komentářů v diskuzi zde:

Před pár dny jsme se tu zeptali, zda máte nějaké zkušenosti s imigrační krizí v Německu. Níže vybíráme některé komentář…

Posted by Islám v České republice nechceme on 4. říjen 2015

Komentáře

comments