Vědci proti strachu a lhostejnosti?

ivcrn_pic

Vyšlo na IVČRN dne 20.8.2015 (link)

Vědci proti strachu a lhostejnosti? Věcná a korektní reakce z pera jednoho sympatizanta IVČRN, kterému není osud naší země lhostejný. Děkujeme!

Vážení pánové,

už mne aktivity jako ta vaše začínají zlobit. “Elity”, jako vy, se “děsí” “neopodstatněného” strachu a hysterie v ČR. Diskuse prý musí být vedena uváženě, ne selsky a rázně, jak to dělá většina občanů. “Nikdo z nás muslima/imigranta z Afriky pořádně neviděl”, vše máme z médií atd. Docela mne tyto neustále jako kolovrátek omílané postoje (aniž by se někdo z vás obtěžoval naše argumenty hlouběji nastudovat a polemizovat s nimi), osobně uráží a “radikalizují mne”.

Nikdo z vás, přitom všem ale neřekne “B” a takovouto věcnou diskusi nevede. Urá, Konvičku jsme očernili, politkorektnosti bylo učiněno za dost. Zajímalo by mne mimochodem, jestli a zda vůbec vytáhnete do boje proti “Prof.” Kohoutovi a jeho spermatu ve svěcené vodě? (Větší nechutnost a urážku našich křesťanů jsem neviděl. Navíc je to zbabělé). Aha to zřejmě není v kurzu. Ale “náckové a xenofobové nám tu bují, je třeba to hasit, než…”. Ve výsledku chudák demokracie, s tímto přístupem.

Právě v této době, je diskusí o legitimnosti islámu, uprchlících a demografickém směřování Evropy třeba a to bezodkladně. Včetně akceschopnosti. Fakta jsou taková, že demografické pohyby v Evropě jsou větší, než stěhování národů. Absolutně a zřejmě i relativně. Bez nadsázky, půl Afriky by se rádo přestěhovalo, alespoň podle mých rozhovorů s Egypťany, v několika městech, co jsem prošel. Každý mi říkal, že by chtěl jednou odejít. Jak se zdá málo kdo z nich, vidí význam v budování jejich zemí  Nebo mám hezkou řeč od jednoho Jordánce, co nás prováděl po hradu Karak “…a támhleta vesnice je velmi, zbožná, jsou v ní tři mešity, všechny ženy nosí niqab a mnoho mužů odtud odjelo k vám, šířit islám”. Kolik takových vesnic je v naprosto pohodovém Jordánsku? Kolik třeba v Afghánu?

Pár dalších názorů a implikací pro zamyšlení (proč se bojím):
– Islám není jen náboženství, ale zároveň lifestyle, ideologie a (protiústavní) právní systém (resp. vodítko pro jeho vytvoření).
– Korán, na rozdíl od Bible, není sbírkou příběhů proroků a apoštolů, ale vyjeveným božím slovem, absolutně přesným, správným a dokonalým. Pokud by svět fungoval podle Koránu a dalších islámských zdrojů, byl by prý dokonalý.
– dle země, 70-99% muslimské populace v toto nevývratně věří a snaží se konat podle toho. Pro dokreslení například blábolení pana Abbáse v TV o ženách. Nejde o výjimku, bohužel má stejné názory i můj kolega z práce a kamarád ze Sýrie, VŠ vzdělaný.
– dle země 70-85% muslimské populace vyžaduje (samozřejmě demokratickou cestou, neřeším těch pár bezvýznamných extremistů, co řežou hlavy) právo na základech Sharii. Jediná výjimka je Turecko, tam je to dnes asi 38% a Jordánsko (číslo nemám).
– Sharia aplikovaná “jen na muslimy” se logicky dotýká nemuslimů (nedají mému synu dceru, nelze po muslimovi dědit, dítě muslima vždy muslim, různé státy mají předepsány náboženské kvóty ve firmách atd).
– muslimové se cítí nadřazení ostatním, mají přímo v koránu programově nařízeno neinfikovat se neislámskou kulturou a zvyky. V praxi islámské komunity v našich zemích přesně takto vypadají, na rozdíl od jiných.
– ze stavu západní Evropy, která se ráda a ochotně zbavuje ve jménu multikultůry nálepky “postkřesťanská” a z míry a hrůznosti islámské kriminality (googlete např. aféry Rochdale sex trafficking gang, Derby sex gang, Oxford sex gang, Bristol sex gang, Telford sex gang, Banbury sex gang, Aylesbury sex gang) je vidět jaké další přidružené, přímo nesouvisející problémy se vyrojí. Děkuji, nemám zájem. Všimly jste si, že v médiích tuto kriminalitu nikdy nepáchá muslim, ale “Asiat”? Asi je to podle novinářského newspeaku přiléhavější. Chudáci Sikhové a další
– výše uvedené skutečně více či méně funguje v praxi, ve všech státech s převahou muslimů, ty se za posledních 40 let navíc obrovsky teokraticky zapalují, zřejmě díky exportu Wáhabismu z SA (v 60tých letech chodilo například v Egyptě 40% žen bez hijabu) – tento trend je bohužel celosvětový.

Kde mám ve své argumentaci, že je třeba situaci radikálně řešit (zastavením řetězové reakce na začátku) chybu? Z diskusí např. s redakcí ČT se dozvídám, že příliš zjednodušuji mnohovrstvá a složitá témata. Kde? Opravdu by mne zajímalo vysvětlení.

Proč mi berete právo jako občan výše uvedené nechtít! Za _žádnou cenu_. I za cenu neudělovat jakékoliv trvalé pobyty a občanství muslimům, jako třeba Japonsko. I za cenu rozpadu EU, otevřeně to říkám, i když to nechci. Za poslední léta (díky poznání co se vlastně stalo s demokracií – o tom že tu lidé organizovali petici, kterou podepsalo 180 tisíc lidí nepadlo v médiích, které si platím ani slovo – to už je vážně silné kafe) se to pro mne stala priorita číslo jedna, ostatní, jestli bude politika pravicovější nebo levicovější, je v tuto chvíli podružné.

V čem jsem extremista? Xenofob? Když mi například, Číňani, Vietnamci, Ukrajinci ani Romové (v rozumné míře migrace) nijak nevadí, dokonce naopak?

Při uvážení, že žádné (seriózní jak říkáte) diskuse neproběhly a kroky jsou nevratné? Kdy jsme se vlastně deklarovali oficiálně multikulturní zemí, Evropou? Bylo nějaké referendum, či co? Protože v opačném případě mi dovolte požadovat po imigrantech, aby se v maximální míře integrovali do naší společnosti, nebo odešli. Velká většina kromě muslimů s tím problém nemá.

Opravdu mne vaše ignorantské aktivity ještě více radikalizují – stejně jako českou společnost, alhamdulilláh. Znovu říkám, že diskusi, kdy každá strana plně akceptuje argumenty protistrany a vedou plodnou je žádoucí.

Proto vás vyzývám – urážejte si “Konvičku” jak je libo – také bych mu vytkl urážlivý a konfrontační styl komunikace, ale pouze, pokud vaše vlastní “seriózní” diskuse budou slyšet výrazněji, než vaše “protesty proti úrovni jiných”. Pokud diskutovat nehodláte, _prosím, mlčte_. Ještě jednou jsem přečetl text vaší deklarace, jestli mi neuteklo něco konkrétního a je opravdu naprosto bezobsažný. Buď jsem nechopen, nebo je – říká dle mne jen: “odpovědní, rozhodujte uvážlivě, hlavně neposlouchejte lidi a zaručte všem imigrantům “důstojné zacházení”.

Pěkný den “na úrovni”, ve vašich kavárensko-akademických výšinách

PS: prohledal jsem seznam, zda je na pamfletu podepsaný někdo z má domovská FAV ZČU Plzeň, že bych mu zavolal a promluvil si s ním po létech, bohužel jde o samé neznámé tváře, z humanitních oborů školy (rozuměj těch, co jsme měli včetně profesorů pro legraci).

Tomáš Šimek, České Budějovice


Vědci proti strachu a lhostejnosti? Věcná a korektní reakce z pera jednoho sympatizanta IVČRN, kterému není osud naší…

Posted by Islám v České republice nechceme on 20. srpen 2015

Komentáře

comments