Vedoucí diplomacie EU propaguje islamizaci Evropy

newslogoivcrn

Po německé kancléřce Angele Merkelové, která překvapila v lednu svým proislámským projevem s výrokem “Islám do Německa patří”, se do série podporovatelů islámu z řad nejvyšších představitelů EU zapsala také italská levicová politička Federica Mogherini, vysoká představitelka Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku. Právě ona 25. května na evropské FEPS konferenci s tématem “Islám v Evropě” pronesla historickou řeč, ve které nekompromisně propaguje islamizaciEvropy. Federica Mogherini tvrdí, že “politický islám má v evropské politice své místo”.

Překlad části oficiálního projevu:
“Islám má v našich západních společnostech pevné místo. Islám do Evropy patří. Má místo v evropské historii, v naší kultuře, v našem jídle a – na čem záleží nejvíce – v evropské současnosti a budoucnosti.”

“Někteří lidé se nás dnes snaží přesvědčit, že muslimové nemohou výt dobrými občany Evropy, že více muslimů v Evropě může přinést konec Evropy. Tito lidé se nemýlí pouze co se muslimů týče – tito lidé se mýlí především co se týče Evropy. Nevědí co znamená Evropa, nevědí, čím je evropská identita.”

Nebojím se říci, že politický Islám by měl být součástí tohoto obrázku. Náboženství hraje v politice svou roli – ne vždy dobrou, ne vždy špatnou. Náboženství může být částí procesu. Rozdíl je v tom, jestli je tento proces demokratický či nikoliv.”

“Každá snaha o rozdělení lidí v Evropě na “nás” a “ty druhé” nás přivádí na špatnou cestu. Uprchlíci jsou “my”. Muslimové jsou “my”. Židé jsou “my” a antisemitismus nebyl v žádném případě vymýcen úplně. “Ti druzí” a my. Z historie jsme se naučili, že my všichni jsme pro někoho “ti druzí”. Strach z “těch druhých” nás může přivést pouze do nových konfliktů.” – Federica Mogherini.

Zdroj: http://news.ivcrn.cz/252-sefova-diplomacie-eu-oficialne-propaguje-islamizaci-evropy

Publikováno na FB IVČRN dne 8.7.2015 (link)

Po německé kancléřce Angele Merkelové, která překvapila v lednu svým proislámským projevem s výrokem "Islám do Německa…

Posted by Islám v České republice nechceme on 8. červenec 2015

Komentáře

comments