Velká klanová rvačka v nemocnici v severoněmeckých Brémách – dva libanonské klany se do sebe pustily noži.

Velká klanová rvačka v nemocnici v severoněmeckých Brémách – dva libanonské klany se do sebe ve středu pustily noži.

V německu jsou tyto muslimské gangy velkým problémem, terorizují čtvrtě velkých německých měst, případně malá města celá, jedná se hlavně o Berlín, Brémy a Essensko. Klany vyhrožují soudcům, nahrávají a sledují policisty až domů, šíří strach a německý systém je proti nim bezzubý, proto zní rádobytvrdá slova policie zatím spíše trapně. Jedna soudkyně pro mladistvé (muslimy) byla dokonce nalezena v parku oběšená.
již jsme o tom psali: muslimské gangy v Německu

Text Lenka Tara:

Členové dvou znepřátelených klanů z Blízkého východu se do sebe pustily před nemocnici v Brémách. Policie zadržela obušky, nože a jednu střelnou zbraň. Policie v noci prohledala v souvislosti s případem ještě několik bytů.
Stalo se to ve středu kolem devíti večer. Členové obou klanů na sebe útočili obušky a noži, sdělila policie.
Zaměstnanci nemocnice mluvili o divoké rvačce před nemocnicí a v nemocniční hale, před násilnostmi pak utekli do místnosti pro pohotovost.
Policie nasadila speciální složky a těžkooděnce. Když ale k nemocnici dorazili, bylo podle svědků už skoro po všem. Několika zúčastněným se podařilo utéct. Tři zranění a jeden další muž (37 let) byl na místě činu zatčen. Policie zabavila jednu nabitou pistoli.
Ještě v noci pak policie prohledala několik bytů, co ale našla, nevíme.
Příčina střetu ještě není jasná. První zmínky naznačují, že šlo o spor o parkovací místo nebo o přednost v jízdě, kdy se srazili dva mladí muži (23 a 28 let). Potom ten starší zbil toho mladšího obuškem, mladší muž následně utekl do nemocnice. Zde byl ošetřován také člen klanu mladšího muže a tak se zde potkal se svými příbuznými. Zároveň dalších 20 členů druhého klanu následovalo útočníka do nemocnice. Vznikla velká rvačka, nejdříve v hale, dál pokračovala venku.
Krátce nato dorazila policie. Tiskový mluvčí polici Mathiesen, sdělil magazínu Fokus, že využijí všech dostupných možností, aby pachatele zatkli. „Takovéto věci nebudeme v našem městě trpět,“ řekl tiskový mluvčí.
Miri-klan je v Brémách známý a působí i za hanicemi města. Rodina je prý součástí organizovaného zločinu a jejich obchody sahají také do Essenu a Berlína, říká Focus.
O identitě druhého zúčastněného klanu zatím není nic známo.

Odkaz na článek

Komentáře

comments