VIDEO: Spalte s IVČRN nenávist z Koránu

Fotky, nebo videa s vaší hořící stránkou posílejte na náš email[email protected] Postupně je zde budeme zveřejňovat.  

Podklady ke stažení:

Vážení spoluobčané,

Jakýkoli protest proti omezování svobody slova, proti náboženskému fanatismu muslimů je správný.
V Koránu se píše zabíjejte je (nemuslimy) všude, kde je naleznete. Protestovat proti knize, která obsahuje výzvu k tomu, aby vás zabili není extremismus, ale zdravý rozum.
Nelíbilo se nám několik protestů, provedení Adrianina pálení, ta vulgarita, která dehonestuje faktickou debatu o islámu, hloupé argumenty, křik, močení. Je to nedůstojné. Jenže…

Spouště lidem nevadí, že někoho zavřou za názor, jen proto, že ho projeví nedůstojně, nebo ho vyjádří vulgárně. Spouště lidí teď nevadí, že Slovenku Adrianu zavřou prostě protože nebyla dostatečně slušná a nezapadá do naší představy o intelektuální kritice současnosti.

O svobody přicházíme právě takhle, pomalu, pod dojmem, že člověk s nějakým škraloupem, nebo v oblečení, které se nám nelíbí, nemá právo kritizovat nesmyslnost
směru, kterým se naše společnost ubírá. To už tu bylo máničky, byly mláceni na ulicích jen a kvůli délce vlasů.

To že nám někdo nevoní, neznamená, že nemá práva a svobody.
Možná jste se cítili nejdříve povýšeně, povýšeně nad ty jednoduché lidi, kteří v ulicích vyjadřují své názory vulgárně na kameru, místo aby měli názory sami pro sebe doma, slušně, v obýváku. Dnes se jako já možná cítíte zahanbeně, protože víte, že právo na názor má každý. Rozumný názor může být sdělen i vulgárně a čím je pravda důležitější, čím je nebezpečím větší, tím víc je pochopitelná drsnější obhajoba té pravdy.

Dnes stojíme před velkým nebezpečím a lidé to vědí, obyčejní lidé, kteří se nebojí vyjádřit jsou mnohem lepší než mlčící intelektuál.
Svobodu a všechno to, co máme rádi si braňme zuby nehty.

Spalte se mnou nenávist i vlastní povýšenost, lidé jsou různí a žádný hlas nesmí být oslyšen.

Nemusíme pálit knihy, ale symbolicky se spojme proti nenávisti, spalme aspoň její kousek. Vytiskněte si nějaký verš z Koránu a spalte ho, spalte stránku z Mein Kampf, Lisabonskou smlouvu, Nebojte se.

Pokud nebudeme svoje svobody testovat, nebudeme za nimi stát, přijdeme o ně.

Fotka uživatele Jan Horák.

 

Komentáře

comments