VIDEO – Levicoví nelegální obsaditelé Kliniky vyhodili z objektu dalšího novináře

Vyšlo na IVČRN FB dne 6. 3. 2016 – Levicoví radikálové a nelegální obsaditelé Kliniky známí ze zpráv MVČR o extremismu právě vyhazují z objektu, kde nemají co dělat, dalšího novináře.
Podobně jako nedávno klilnika-denik-referendum-vyhozeni-novinareJiřího X. Doležala.Ptáme se, jak dlouho bude stát tuto absurdní situaci tolerovat a jestli to tedy znamená, že nám rudé smažky mohou svévolně obsazovat centra měst aby tam, ubytováni na náklady Daňového poplatníka, kuli své pikle.

KDE JE URNA?!

Btw. novinář Deníku Referendum vpuštěn byl a požadoval také odchod novináře z Lidovek z objektu, který nyní nepatří nikomu kdo ho obývá včetně nej a neexistuje ani právní nárok na vyhazování někoho z něj.

 Video s vyhazováním novináře z “Kliniky”- Autonomního sociálního centra Klinika:

Musím říct, že aktivity Kliniky mi byly od začátku sympatické. koneckonců, proč nevyužít prostor, který leží ladem, k něčemu prospěšnému. Přemýšlel jsem i o tom, vzít si tam hodiny španělštiny pro pokročilé, nebo možná tam dělat hudební kroužek, kterými jsem tak trochu posedlý. Dnes jsem se ale asi dostal na druhou stranu pověstné barikády, ač jsem tam nemířil. Nemám rád, když lidé odmítají být fotografováni ve veřejném prostoru. Jsou to většinou lidé, kteří nemají čisté svědomí. V Ostravě, NY nebo Paříži. Přišel jsem na Kliniku jako do proklamovaného „otevřeného prostoru” podat svědectví o tomto světě, a první, co udělali, zakázali pořizovat zvukový záznam. Jakoby zvukový záznam tohoto veřejného shromáždění mohl být použit k nějaké perzekuci zúčastněných. Tento záznam jsem pořizoval otevřeně, ale kdokoli z přítomných jej mohl pořizovat skrytě, aniž by dal podnět k podezření či protestu. Musím říci, že mě to docela naštvalo, a ještě víc mě naštvalo, když mě začali násilím vyhazovat, když jsem chtěl udělat fotku. V mešitě na pařížském předměstí to den po útocích na Charlie Hebdo problém nebyl, dnes na Klinice ano.

Zveřejnil(a) Richard Cortes dne 3. březen 2016

Komentáře

comments