„Vítejte v pekle!“ Evropa nemá stejný metr na extremismus.

  „Arbeit ist scheise!“ Protestů proti ekonomickému summitu G20 se účastní až 12 000 k násilí připravených levicových radikálů. V Hamburku vypálili prodejnu Porsche. Násilí doprovází jejich demonstrace za neomezené přijímání imigrantů nebo proti „nacistům“, což je kdokoliv, kdo nesdílí jejich světonázor. Ale Západ bude pořád mluvit o tom, jak ho ohrožuje pravicový extremismus. I u nás angažovaně řešíme „hnědnutí společnosti“ – pokladní s hákenkrajcem a Daliborka, bizarní prostoduché postavičky, do kterých se dá snadno strefovat.  

Bojování minulých válek nevyhraje ty budoucí

Pro samý hon na pravicové extremisty si ale nevšímáme, že se nám tady roztahují jiní, stejně nebezpeční extremisté. Levicový extremismus se stal mainstreamem, který nikdo nechce vidět. Bují na univerzitách i v politice, ve skautu, extremistické organizace jako Antifa jsou „in“ na žižkovské Klinice, mezi humanitně orientovanými vysokoškoláky, extremisté je dokonce propagují dětem ve školním časopise Redway, financovaném českou kardiologickou společností. Existence nácků neospravedlňuje existenci levicového extremismu, Antifa a jiných marxistů. Za jejich parazitováním na antirasistické a antifašistické rétorice se skrývá úplně stejný nenávistný primitivismus.  

„Fašisté budoucnosti budou sebe nazývat antifašisty.“

V americkém Berkeley několik tisíc levicových studentů zaútočilo na místo, kde měla probíhat přednáška pravicového komentátora a podporovatele D. Trumpa Milo Yiannopoulose. Poté co dav zaútočil na budovu i na policii tyčemi, kameny a zápalnými lahvemi, byl prostor evakuován. Stejnou strategii agresivního napadání názorových a politických oponentů, maskovanou za protifašistická hesla, používá ultralevice všude na světě. Útoky německé „ANTIFA“ ultralevice proti členům AfD hraničí s terorismem: zapálení auta europoslankyně Beatrix von Storch, zapálení auto předsedkyně AfD Frauke Petry, vytloukání oken, nebo přepadení dvou členů AfD. Nadávky a výhrůžky smrtí. Loni v květnu muselo 1400 policistů bránit místo sjezdu AfD před útoky 400 agresivních levicových demonstrantů, kteří účastníkům kongresu bránili dostat se dovnitř, zapalovali pneumatiky a házeli dělobuchy.  

„Islámské právo šaria je neslučitelné s demokratickým režimem“

Přibývá islámského teroru. Desítky let se v Evropě rozrůstá paralelní společnost s neslučitelnými hodnotami. Desítky let se extremisté „monitorují“. Nenávistní kazatelé nerušeně šíří nenávist. Sociologické výzkumy opakovaně přinášejí šokující data o rozšíření fundamentalistických, nepřijatelných hodnot a postojů mezi běžnou muslimskou populací. (například: https://www.wzb.eu/en/press-release/islamic-fundamentalism-is-widely-spread, https://www.respekt.cz/special/2017/pruvodce-nejistym-svetem/musime-prestat-zavirat-oci-pred-realitou) Přitom Evropský soud pro lidská práva v cause Refah Partisi, rozsudek velkého senátu z 13. 2. 2003 ( http://hudoc.echr.coe.int/sites/eng/pages/search.aspx?i=001-60936 ) odst. 25 výslovně uvádí „Islámské právo šaria je neslučitelné s demokratickým režimem“. Právo šaría popírá základní lidská práva a principy, na kterých stojí demokratická společnost. Schvalování šaríje a násilného islámského džihádu by se mělo posuzovat stejným způsobem, podle stejného paragrafu 356 trestního zákona – podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Veřejné hájení saúdsko-arabské podoby práva šaría těmito českými extremisty však zůstává nepovšimnuto, stejně jako jiné šariátské aktivity islámských fundamentalistů v ČR.  

Všem stejným metrem!

Všichni, včetně státní a výkonné moci, by si měli uvědomit jednu zásadní věc: Máme tu různé nenávistné ideologie, nejen neonacismus. Kdokoliv vyzývá k násilí, útlaku, diskriminaci nebo porušování základních lidských práv, stojí proti demokracii, stojí proti naší společnosti. Je správné takové ideologie odsoudit a netolerovat jejich propagaci na veřejnosti. Máme právo takové ideologie kritizovat, máme právo se proti nim jako společnost bránit. Všem stejným metrem. Zdroj: http://evasvobodova2.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=601253