Vítězství našich prapředků 11. září 1683.

“Ať proběhlo 11. září 2001 jakkoli, bylo velkým vítězstvím islámu – západ dostal strach, a aby si nemusel přiznat trpkou pravdu – konflikt se světovým islámem – začal si vymýšlet pohádky o AlKajdách a Teroristech. Začal bojovat s příznaky, ne s příčinou problému.
V dějinách však je ještě jedno 11. září – roku 1683. Tehdy (přesněji 11-12. 9.) spojená říšskoněmecká, habsburská a polská vojska vyprostila z tureckého obležení Vídeň, a tím zahájila postupné vytlačování islámu ze střední Evropy.
Naši prapředkové s islámem bojovali, jen aby jej západní politici 20. století pustili do Evropy bez boje. Jenže 20. století skončilo. Bude to 21. stoletím, kdy islám z Evropy zmizí?”

1236845_603286369722469_538406291_nVelitel vojenské posádky, která hájila Vídeň, Ernst Rüdiger von Starhemberg, Karel Leopold V. Lotrinský a Jan III. Sobieski.
John_III_Sobieski_of_PolandJohn III Sobieski

Dobytí Vídně by mohamedánům otevřelo cestu do téměř nebráněné střední Evropy.

Během obléhání se turečtí minéři snažili vykopat tunely, z nichž by vyhodili do vzduchu městské hradby. Turecké kopáče zaslechli ze svých sklepních pekáren vídeňští pekaři, to umožnilo obráncům snahy minérů překazit. Krátce nato dorazily k městu oddíly polského krále Jan III Sobieskieho, a město bylo zachráněno.

Na oslavu vítězství napekli ve Vídni pečivo ve tvaru tureckého půměsíce, z čehož vzaly počátek “měsíčkové” rohlíky, banketky, croissanty, vanilkové rohlíčky …. atd.

Kromě rohlíků nás tehdy alláhovci obohatili ještě jednou věcí – KÁVOU. 
Když se polští husaři prohnali táborem machometů, a machometi se dali na útěk (= to umí nejlíp), nechali na místě cca “25,000 stanů, 10,000 volů, 5,000 velbloudů, 100,000 bušlů obilí, spoustu zlata a blíže neznámé množství pytlů s kávou — kterou ve Vídni nikdo neznal. Kořist se dělila, ale nikdo nechtěl kávu.” A tak si o ni řekl jistý Kolschitzky, ex-konvertita, který sloužil u našich jako tlumočník (dostal se jako zajatec k Turkům, předstíral islámování, během války ale zdrhl a přidal se k našim). “Kolschitzky kávu pochopitelně znal, věděl, jak se připravuje, a brzy naučil Vídeňany pít jejich dodnes oblíbený nápoj….” bližší info zde.

Krom rohlíků a kávy nám turecká invaze směr střední Evropa zanechala ještě jednu památku – polodivoké populace indického buvola (Bubalus bubalus), které dnes najdeme nejbíž v Národním parku Hortobágy v Maďarsku – další skupiny žijí v Makedonii, Bulharsku, severním Řecku atd. 

Buvoly používala osmánská armáda u Trénu. V poslední době meziledové však prakticky stejné zvíře obývalo bažinaté říční pláně všude ve střední Evropě, takže Osmani tohle fascinující zvíře do Evropy vlasně vrátili.

Na památku tohoto vítězství před 330 lety bylo také vytvořeno nové souhvězdí Štít Sobieského. Polský král Jan III. je jedinou postavou moderních dějin, která má svoje vlastní souhvězdí na obloze.
odkaz: zde

Další info: Bitva u Vídně (wikipedia cz)

Český obránce Vídně před Turky

Historická slavnost v Milešově uctí rytíře, který ubránil Vídeň před Turky

Osmansko-Habsburské války

Sűlejman “Nádherný” a jeho výboje do Evropy (1521-1533)

The Battle of Vienna (youtube)
The Last Knights of Europe (Polish Winged Hussars) (youtube)

 

Nyní je na nás, Evropanech, ukázat jim cestu VEN z Evropy … nebo aspoň z ven z islámu (bývalí muslimové, kteří se zapojí do boje proti tomu Svinstvu, jsou pochopitelně vítáni).

Komentáře

comments