Vláda je proti kvótám, ale imigranty chce přijímat

Nový postoj vlády: ,,Povinné kvóty odmítáme, my si uprchlíky vezmeme sami a dobrovolně.” Tak co, i příště dáte těmto lidem hlas u voleb?

Česko zvažuje, že dobrovolně přijme minimálně stovky migrantů ze Středomoří i z uprchlických táborů mimo Evropu. Vyplývá to z návrhu českého postoje ke čtvrtečnímu a pátečnímu summitu premiérů a prezidentů zemí Evropské unie v Bruselu, který má Český rozhlas k dispozici. Mandát pro premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) na summit na své dnešní schůzi schválila vláda. “Česká republika je připravena pomoci experty, je připravená pomoci finančně a samozřejmě jsme připraveni poskytnout tady zázemí i v České republice pro část uprchlíků – ale na základě našich kapacit a na základě našeho výběru a samozřejmě také určité bezpečnostní prověrky,“ uvedl premiér.

Rozhovor s premiérem Sobotkou na stránkách Českého Rozhlasu: http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/cesko-je-ochotne-prijmout-stovky-migrantu-ze-stredomori-i-z-taboru-mimo-evropu–1505076

 

Publikováno na FB IVČRN dne 24.6.2015

Nový postoj vlády: ,,Povinné kvóty odmítáme, my si uprchlíky vezmeme sami a dobrovolně." Tak co, i příště dáte těmto lidem hlas u voleb?

Posted by Islám v České republice nechceme on 24. červen 2015

Komentáře

comments